BUNDESLIGA

Senzacionalni Kovač nokautirao Borussiju Dortmund!

26.11.2016 u 17:24

U 12. kolu njemačkog nogometnog prvenstva najviše je odjeknula domaća pobjeda Eintrachta iz Frankfurta protiv dortmudske Borussije 2:1

Eintracht je poveo golom Husztija u 46. minuti, a izjednačenje Borussiji donio je Pierre-Emerick Aubameyang u 77., što mu je 13. gol ove sezone. No, samo dvije minute kasnije Haris Seferović je zabio za pobjedu Eintrachta, na čijoj je klupi za pričuve ostao hrvatski napadač Ante Rebić.

U derbiju začelja Hamburger i Werder Bremen su remizirali, bilo je 2:2, a Alen Halilović ponovno nije bio u sastavu HSV-a.

Kramarićev Hoffenheim je u gostima odigrao 1:1 protiv Borussije Moenchengladbach, te je, uz Leipzig, i dalje neporažen u Bundesligi. Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret je za Hoffenheim, te je u dva navrata zaprijetio protivnicima, ali su njegovi udarci u 63. i 80. minuti bili neprecizni.

Hrvatski napadač Josip Brekalo opet nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je protiv Ingolstadta odigrao 1:1.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Bayern je u Münchenu dobio Bayer Leverkusen s 2:1 pogocima Thiaga Alcántare (30) i Matsa Hummelsa (56). Hrvatski stoper Tin Jedvaj ostao je na klupi za pričuve Leverkusena, a jedini gol za 'apotekare' zabio je Hakan Calhanoglu (35).

Dan ranije nogometaši Leipziga su u gostima slavili kod Freiburga s 4:1, te su ostali na čelu ljestvice.