VESELO U MADRIDU

Real slavi Modrićev povratak i pet bodova pred Barcom

06.11.2016 u 13:53

U pvoj nedjeljnoj utakmici 11. kola španjolske Primere, Real je na Santiago Bernabeuu dočekao susjeda iz predgrađa - momčad Leganesa. Nisu imali 'kraljevi' milosti prema novopečenom prvoligašu, već su slavili sa sigurnih 3:0

Leganesu su to, dakle, bile premijerne minute na Santiago Bernabeuu, jer ove je sezone prvi put u najjačem razredu španjolskog nogometa, a prema prikazanom - mogu biti ponosni. Hrabro su odolijevali Realu sve do 38. minute, kada je iz prvog udarca prema suparničkom golu Gareth Bale zabio za 1:0.

U samoj završnici prvog dijela, Velšanin je zabio i drugi gol te praktički već tada riješio pitanje pobjednika.

Međutim, gosti se nisu predavali te je u 71. minuti Szymanowski na muke stavio vratara Navasa.

Ipak, u 77. minuti Morata je otklonio sve dvojbe, pogodivši za 3:0 i bijeg Reala na pet bodova prednosti pred Barcelonom, kojoj istina nedostaje i utakmica kod Seville.

Ono što je nama puno važnije jest da se u 61. minuti, nakon mjesec i nešto dana prisilnog odmora zbog artroskopije koljena, na teren vratio Luka Modrić.

Odlučio mu je Zidane dati koju minutu jer Luka se oporavio, a prije nekoliko dana dobio je i priznanje da je najbolji veznjak španjolske lige, pa je bio red da mu na tom priznanju čestitaju i Realovi navijači.

Pitanje je samo hoće li Zidane tražiti od Čačića i vodstva naše hrvatske reprezentacije da Modriću doziraju i minutažu u sljedećem kvalifikacijskom ogledu protiv Islanda, sljedeće subote na praznom maksimirskom stadionu.

Međutim, tu možda i ne bi trebalo biti puno upitnika jer Modrića je u tom periodu odlično mijenjao Mateo Kovačić, umjesto kojeg je Modrić i ušao na teren.