BUNDESLIGA

Kramarićev Hoffenheim bio na korak do čuda protiv Bayerna

05.11.2016 u 18:07

Nogometaši Hoffenheima, koji su se prošle sezone do posljednjeg kola borili za ostanak među bundesligašima, ove sezone oduševljavaju. Nakon deset kola na visokom su trećem mjestu, a u subotu su zabili i oba gola na Allianz Areni. Šteta je samo što su jednog zabili u svoju mrežu, pa je Bayern ostao neporažen (1:1)

U njemačkoj Bundesligi u ovog se vikedna igra deseto kolo, a vodeći Bayern bio je domaćin velikom hitu lige - Hoffenheimu.

Međutim, nisu Bavarci uspjeli zabiti ni gola, za razliku od gostiju koji su ih zabili dva. Ipak, jedn od njih završio je u mreži gostujućeg vratara.

Naš Andrej Kramarić bio je na terenu do 71. minute kada ga je zamijenio Čileanac Vargas.Imao je Kramarić priliku, ali njegov udarac u 23. minuti zaustavio je Neuer.

HSV našeg Alena Halilovića bio je domaćin Borussiji iz Dortmunda, no 'žuto-crni' nisu imali milosti protiv posljednje momčadi lige te su slavili s uvjerljivih 5:2.

No, nas brine što Halilović ovog puta (opet) nije bio ni  na klupi s rezervnim igračima.

Darmstadt je u gostima izgubio od Bayer Leverkusena sa 2:3, a oba gola za goste postigli su hrvatski igrači. Tako je 23-godišnji hrvatski napadač Antonio Čolak, koji je odigrao drugo poluvrijeme, bio strijelac u 47. minuti, i to mu je treći gol ove sezone. Mario Vrančić iz Slavonskog Broda odigrao je posljednjih 15 minuta, a u strijelce se upisao u 85. minuti.

Za Bayer Leverkusen zabili su Hakan Calhanoglu (32), Julian Brandt (56) i Charles Aranguiz (69), a Tin Jedvaj, koji je u prošlom kolu postigao pobjednički gol protiv Wolsburga, danas je ostao na klupi za pričuve Leverkusena.

Hrvatski napadač Josip Brekalo nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je u gostima dobio Freiburg sa 3:0, uz dva gola Maria Gomeza.