NJEMAČKI KUP

Bayern rutinski; Borussia D. tek nakon lutrije penala

27.10.2016 u 02:55

Odigrane su utakmice šesnaestine finala Njemačkog nogometnog kupa. Najveći favoriti Bayern i Borussia Dortmund su prošli

Bayern je rutiniranom 3:1 pobjedom na Allianz Areni protiv Augsburga izborio osminu finala Njemačkog kupa.

Pobjedu su osigurali već u prvom poluvremenu kada su pogađali Lahm u 2. i Green u 41. minuti. Gosti su se imali priliku vratiti u 49. minuti, ali je Ja-Cheol promašio penal. Zanimljivu završnicu omogućio je Dong-Won golom u 69. minuti, no konačnih 3:1 postavio je Alaba u sudačkoj nadoknadi.

Dalje je prošla i Borussia Dortmund, no tek nakon penala su kod kuće izbacili drugoligaša Union Berlin 4:1 (1:1). Poveli su žuto-crni autogolom Parensen u 45. minuti, no produžetke im je osigurao Skrzybski u 81. minuti. U lutriji jedanaesteraca kod domaćina su precizni bili Dembele, Ginter i Götze, dok su gosti promašili sva svoja tri udarca, piše goal.hr

Josip Brekalo s klupe je gledao pobjedu Wolfsburga 1:0 kod Heidenheima. Pobjedu je donio Mario Gomez.