BUNDESLIGA

Kramarić asistent u velikom trijumfu kod Bayera

22.10.2016 u 20:50

Napadač hrvatske reprezentacije Andrej Kramarić nastavio je sa dobrim igrama u Bunedsligi, budući da je u subotu u 8. kolu bio asistent u pobjedi Hoffenheima 3:0 u gostima kod Bayer Leverkusena

Kramarić, koji je u prošlom kolu bio strijelac pobjedničkog pogotka (2:1) protiv Freiburga, sada je asistirao Sandru Wagneru u 49. minuti za 2:0. Za Hoffenheim su još zabili Kerem Demirbay (15) i Steven Zuber (60).

U dosadašnjem tijeku sezone Kramarić spada među najkorisnije igrače Bundeslige sa 3 gola i 5 asistencija.

Treba reći i da je Leverkusen praktično cijelu utakmicu imao igrača manje, jer je Kevin Volland već u 6. minuti dobio crveni karton. Tin Jedvaj ostao je na klupi za pričuve 'apotekara'.

Igrači Wolfsburga nikako da se probude iz noćne more, novi poraz doživjeli su od Darmstadta. Kao olakotna okolnost može im se uzeti da su od 23. minute imali igrača manje, jer je isključen Jeffrey Bruma. Hrvatski napadač Josip Brekalo nije bio u sastavu 'vukova'.

Za pobjedu Darmstadta 3:1 zabili su Änis Ben-Hatira (25), László Kleinheisler (68) i Sandro Sirigu (76), a utješni pogodak za Wolfsburg postigao je Mario Gomez (60).

Borussia Dortmund je u gostima kod Ingolstadta gubila 0:2 i 1:3, ali je na kraju uspjela izvući remi. Strijelac za konačnih 3:3 bio je američki Hrvat Christian Pulišić u sudačkoj nadoknadi (90+1).

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa u Muenchenu je vodeći Bayern svladao Borussiju Moenchengladbach sa 2:0, a strijelci su bili Arturo Vidal (16) i Douglas Costa (31).

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, dan ranije je kao gost slavio u Hamburgu protiv HSV-a sa 3:0.