SERIE A

Veliki derbi pripao Milanu, Juventus na koljenima

22.10.2016 u 23:59

U devetom kolu talijanskog nogometnog prvenstva na San Siru je Milan srušio aktualnog prvaka Juventus sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Manuel Locatelli u 65. minuti

Utakmicu je obilježila i sudačka odluka iz 36. minute kada je Miralem Pjanić izravno iz slobodnog udarca sa 30-ak metara iskosa pogodio mrežu domaćih, glavni sudac je pokazao na centar samo da bi na naknadnu intervenciju pomoćnika iza gola poništio pogodak zbog što je on smatrao kako je Bonucci, koji je utrčavao na drugoj vratnici, ali nije dirao loptu, utjecao na igru.

Strijelac jedinog gola bio je Manuel Locatelli koji je sjajnim udarcem sa 15-ak metara u 65. minuti 'probio' Buffona na vratima gostiju.

Mario Mandžukić igrao je za Juventus od 71. minute, Mario Pašalić je ostao na klupi Milana, dok Marko Pjaca zbog ozljede nije konkurirao za nastup u dresu Juventusa.

Juventus je i dalje vodeći na ljestvici sa 21 bodom, dva više od drugog Milana.

U prvoj utakmici 9. kola Sampdoria je u gradskom derbiju svladala Genou sa 2:1. Domaći su poveli preko Muriela (12), na 1-1 izjednačio je Rigoni (24), da bi pobjednički pogodak pao na samom početku drugog poluvremena kada je gostujući vratar Perin u pokušaju izbijanja Murielova centaršuta pogodio vlastitog braniča Izza (47-ag) od kojega se lopta odbila u mrežu.

Ante Budimir je pobjedu Sampdorije protiv momčadi koju vodi Ivan Jurić odgledao s klupe za pričuve. Zanimljivo, Jurić je prošle sezone bio trener Budimiru, ali u Serie B kada su obojica bili u Crotoneu.

Sampdoria je ovom pobjedom skočila na 13. mjesto sa 11 bodova, jednim manje od devete Genoe koja ima i utakmicu manje.