Hrvatska teškom mukom slomila Finsku; cilj ostvaren!

09.10.2016 u 20:17

• +16

Kvalifikacijska utakmica za SP 2018., skupina I, Finska - Hrvatska

Izvor: Pixsell / Autor: Armin Durgut

Hrvatska nogometna repezentacija je u svojoj trećoj kvalifikacijskoj utakmici u Tampereu protiv Finske upisala minimalnu pobjedu 1:0, a jedini pogodak zabio je Mario Mandžukić

Hrvatska je ostvarila zacrtani cilj. S dva gostovanja vratila se s planiranih šest bodova i to bez pomoći najvećih zvijezda (Modrić, Rakitić, Lovren, Pjaca, Ćorluka). Poslije uvjerljivog trijumfa u Skadru protiv Kosova, novo slavlje stiglo je i u dvoboju s čvrstom Finskom.

Bio je to susret u kojem se nije moglo uživati u atraktivnoj igri, no Čačićevi izabranici zasluženo su slavili. Ključni trenutak dogodio se u 18. minuti. Vrsaljko je ubacio s desne strane, na drugoj vratnici Kramarić je nogom poslao loptu prema golu, a Mandžukić ju je na crti glavom zakucao u mrežu.

Poslije tog pogotka hrvatski nogometaši su rutinski održavali prednost, obrana je djelovala savršeno, no prema naprijed nije bilo ideje kako razbiti zid Finaca koji su se ponekad branili sa svim igračima.

FINSKA: Hradecky - Arkivuo (od 46. Schuller), Väisänen (od 87. Riski), Arajuuri, Ojala, Raitala - Saksela, Ring (od 67. Lam), Moisander, Lod - Pukki
HRVATSKA: Subašić - Vrsaljko, Mitrović, Vida, Pivarić - Badelj, Kovačić - Brozović (od 71. Čop), Kramarić (od 81. Rog), Perišić - Mandžukić (od 87. N. Kalinić )

Na prvu pravu priliku Hrvatska je čekala do 75. minute kada je Perišić slomio svojeg čuvara i ljevicom pogodio vratnicu. Nakon toga dva puta je opasnim udarcima zaprijetio i Čop, ali je finski vratar Hradecky zaustavio te pokušaje.

S druge strane, domaćin nije pokazao ništa čime bi zaslužio pogodak. Ubačaji finskih nogometaša nisu stvarali prevelike probleme za Hrvatsku, a u 90 minuta nisu imali ni jedan udarac u okvir vrata (Hrvatska pet). Doduše, kada se očekivao posljednji sučev zvižduk, zakuhalo se u hrvatskom kazenom prostoru, njihov napadač Pukki se probio, Vida je uspio blokirati njegovo dodavanje, ali lopta se vratila u noge Pukkija koji srećom nije uspio uputiti dobar udarac prema golu.

Hrvatska je trenutačno vodeća na ljestvici sa sedam bodova, slijedi Ukrajina s pet, Island ima četiri, Turska dva, a Finska i Kosovo po jedan bod.

Sljedeću utakmicu Hrvatska će igrati 12. studenoga na domaćem terenu protiv Islanda.