TRIJUMF DEPORTIVA

Livaja asistent, Duje Čop poražen u Primeri

01.10.2016 u 22:57

Hrvatski nogometni napadači Marko Livaja i Duje Čop odigrali su po svih 90 minuta u susretima 7. kola španjolskog prvenstva, Livaja je u 2-2 (0-2) remiju Las Palmasa kod Osasune sudjelovao s asistencijom za prvi gol svoje momčadi, dok je Čop sa Sportingom iz Gijona izgubio sa 1-2 (0-1) od Deportiva golom u sudačkoj nadoknadi.

U Pamploni je Osasuna povela preko Roberta Torresa (7-11m) i Sergija Leona (45+1), a bod gostima spasili su Gomez (57) i Garcia (90+1).

U A Coruni Deportivo je poveo golom Borgesa (35), na 1-1 poravnao je Alvarez (66), da bi dramatičnu pobjedu domaćima donio Babel (90+2).

Las Palmas je sada sedmi sa 11 bodova, dok je Sporting 15. sa sedam.

Sljedeći suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Sevilla u susretu je 7. prvenstvenog kola na svom Sanchez Pizjuanu svladala Alaves sa 2-1 (0-0). Sva tri pogotka postignuta su u samoj završnici dvoboja, Sevillu je u vodstvo doveo Wissam Ben Yedder u 74. minuti, za goste je nakratko izjednačio Victor Laguardia u 84., ali je Ben Yedder svojim drugim golom na početku sudačke nadoknade ipak osigurao tri boda za domaće.

Sevilla se ovom pobjedom bodovno izjednačila s madridskim Realom na vrhu ljestvice, oba kluba imaju po 14 bodova, ali Real ima utakmicu manje, on će u nedjelju ugostiti Eibar, dok je Alaves 11. s devet bodova.

Dinamo i Sevilla igrat će u 3. kolu skupine H Lige prvaka u Zagrebu 18. listopada, te u 4. kolu u Sevilli 2. studenoga.