SP U FUTSALU

Debakl Španjolaca; ruski golman zabio senzacionalni pogodak

25.09.2016 u 10:30

Poznati su prvi polufinalisti Svjetskog prvenstva u futsalu koje se održava u Kolumbiji. Utakmice za medalje izborili su Rusija i Iran

Španjolska je na zadnjih pet prvenstava uvijek igrala finale (dva puta prvak), ali ovoga puta nije došla ni do polufinala. U tome ju je spriječio stari europski rival Rusija.

Malonogometna zbornaja povela je preko Chiskale (3), Španjolci su do šeste minute preokrenuli golovima Rivillosa i Miguelina, a zatim se dogodio slom aktualnog viceprvaka svijeta.

Rusi su zabili pet pogodaka zaredom, Chiskala (15), Eder Lima (19, 31), Fernandao (27-autogol), a priču je zaključio najljepšim potezom susreta golman Gustavo (39) za konačnih 6:2.

U drugom susretu prava drama koja je riješena tek u produžecima, Iran je slavio protiv Paragvaja 4:3 i to u posljednjoj minuti, a junak je bio Esmaeilpour. Isti igrač je zabio i u 16., a za pobjednike dvostruki strijelac je bio i Javid (23, 36).

U redovima Paragvajaca mrežu su pogodili Martinez (13), J. Salas (20) i Villalba (39).

Polufinalni sudar Irana i Rusije na rasporedu je 27. rujna.