PRIMERA

Novi kiks Reala; ovoga puta s Modrićem u sastavu

25.09.2016 u 09:28

U 6. kolu Primere u subotu je Real Madrid u gostima kod Las Palmasa odigrao 2:2, a bod domaćinima donio je Sergio Araujo u 85. minuti

Luka Modrić, koji je odigrao cijeli susret za Real, pružio je solidnu partiju, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi za pričuve. Marko Livaja, napadač Las Palmasa, proveo je na terenu 88. minuta.

Za Real su zabili Marco Asensio (33) i Karim Benzema (67), a strijelci za Las Palmas bili su Tana (38) i Sergio Araujo (85). Bio je ovo drugi uzastopni remi Reala, prije tri dana odigrali su 1:1 protiv Villarreala.

Sevilla je na San Mamesu izgubila 1:3, upisavši prvi ligaški poraz ove sezone. Gosti su u 89. minuti ostali i bez vratara Salvatorea Sirigua koji je isključen zbog udaranja Aritza Aduriza. Sirigu je pritom skrivio kazneni udarac, a kako su gosti već obavili sve tri izmjene na vratar je stao veznjak Vicente Ibbora. Aduriz je sigurno realizirao jedanaesterac za 3:1. Golove za baskijski sastav zabili su i San Jose (26) i Mikel Balenziaga (66), dok je strijelac za Sevillu bio Samir Nasri (55).

Bez ozlijeđenog Lea Messija Barcelona je u gostima pobijedila Sporting Gijon sa 5-0, a dvostruki strijelac za Barcu bio je Neymar (81, 88). Pogotke su još zabili i Luis Suarez (29), Rafinha (32) i Arda Turan (85). Trener Barce odlučio je odmoriti hrvatskog veznjaka Ivana Rakitića, koji je ostao na klupi za pričuve. Rakitić je prije tri dana bio strijelac za remi (1:1) protiv Atletica.

Hrvatski napadač Duje Čop igrao je do 68. minute za Sporting, a u 63. mogao se upisati u strijelce, ali je njegov udarac završio bloku gostujućih igrača.