ČOP ZABIO ZA SPORTING

Ništa bez Modrića: Real doživio prvi neuspjeh sezone!

22.09.2016 u 00:10

U dvoboju 5. kola Primere nogometaši Reala u Madridu su odigrali 1:1 protiv Villarreala i tako ispustili bodove po prvi put ove sezone. Mateo Kovačić igrao je svih 90 minuta, a Luka Modrić nije bio niti na klupi, dok je Duje Čop zabio za Sporting u porazu od Celte

Mnogi su bili iznenađeni što Zidane odmara Luku Modrića protiv neugodnog Villarreala ove srijede, s obzirom na dobru formu hrvatskog veznjaka, no trener Reala tako je odlučio i stavio je umjesto njega Matea Kovačića od prve minute.

Real bez Modrića nije odigrao dobru utakmicu i protiv 'Žute podmornice' osvojio je samo bod, po prvi put ove sezone. Gosti su bili ti koji su poveli u 45. minuti golom iz penala Brune Soriana, da bi na početku drugog dijela izjednačio Sergio Ramos, no uzalud su madridski navijači čekali pobjednički pogodak, jer on se nije dogodio unatoč pritisku Reala u završnici susreta.

Ovim bodom Real je očuvao prvo mjesto, ali i dao priliku Barceloni i Atleticu da pobjednik kasnijeg međusobnog dvoboja smanji zaostatak.

U isto vrijeme Duje Čop bio je strijelac za Sporting iz Gijona u 1-2 (0-0) porazu kod Celte u Vigu. On je svoj treći ovosezonski pogodak postigao u 80. minuti iz 11-erca kojim je poravnao na 1-1. No, domaći su u preostalom vremenu uspjeli postići pobjednički pogodak, također s bijele točke je u 87. minuti precizan bio Iago Aspas. Prvi gol za Celtu postigao je Hugo Mallo (66).