KIKS ARGENTINACA

Argentincima ne ide bez Lea Messija, Neymar spašavao Brazilce

07.09.2016 u 08:49

U 8. kolu južnoameričkih kvalifikacija za plasman na SP 2018. Argentina je bez pomoći Lea Messija u gostima remizirala s Venezuelom 2:2, Brazil je svladao Kolumbiju 2:1, a Čile je kao domaćin odigrao samo 0:0 s Bolivijom

Brazilci su u derbiju 8. kola južnoameričkih kvalifikacija svladali Kolumbiju 2:1. Ponovno je Neymar vukao i odveo svoje suigrače do nove pobjede. Kolumbiju je načeo Joao Miranda već u drugoj minuti utakmice, nakon što je iz kornera loptu ubacio - Neymar. Kolumbija se u igru vratila u 36. minuti - James Rodriguez pucao je iz slobodnog udarca, a loptu je u vlastitu mrežu pospremio Marquinhos. Za pobjedu domaćina pobrinuo se - tko drugi do Neymar: u 76. minuti dobio je loptu na lijevoj strani šesnaesterca, precizno opalio i pogodio u suprotan kut Ospinina gola.

Argentinci su na gostovanje kod najslabije reprezentacije ovih kvalifikacija, Venezuele, stigli bez ozlijeđenog Lea Messija. Svi su računali na rutinsku pobjedu, no pokazalo se kako 'gauči' bez Lea - ne mogu. U 35. minuti utakmice Juan Pablo Anor zabio je s dvadesetak metara za vodstvo Venezuele, a za 2:0 je u 53. minuti pogodio Josef Martinez. Argentinci su se nakon tog šokantnog perioda igre malo trgnuli, pa je prvo u 58. minuti smanjio Lucas Pratto, a u 83. je Ottamendi zabio za konačnih 2:2.

Urugvajci
su se pred svojim navijačima poigrali s Paragvajem. Pobijedili su 4:0, a dva je gola zabio Edison Cavani i po jednom LuisSuarez i Cristian Rodriguez. Ovom su pobjedom Urugvajci zasjeli na prvo mjesto ljestvice južnoameričkih kvalifikacija za SP 2018. godine.

Čileanci su si zakomplicirali situaciju nakon što su na svom terenu odigrali 0:0 s Bolivijom, dok je Peru pobijedio Ekvador 2:1.