NAJBOLJI STRIJELAC

Soudani u životnoj formi, zabio je dva gola uoči starta Lige prvaka

05.09.2016 u 16:18

Alžir je u kvalifikacijama za Afrički kup nacija deklasirao Lesoto 6:0, a dva je gola zabio napadač zagrebačkog Dinama El Arbi Hilal Soudani. Sa sedam zabijenih golova Soudani je najbolji strijelac kvalifikacija

Alžirci su se 'prošetali' svojom kvalifikacijskom skupinom (Etiopija, Sejšeli, Lesoto) s pet pobjeda i remijem, uz gol-razliku 25-5. Na posljednjoj je utakmici briljirao Dinamov napadač El Arbi Hilal Soudani koji je u pobjedi 6:0 protiv slabašnog Lesota zabio dva gola. 'Načeo' je Soudani nedorasle protivnike već u 6. minuti utakmice, zabio je svojom 'slabijom', desnom nogom. Drugi je gol zabio u 39. minuti glavom... Za Alžir je još Mahrez zabio dva gola, te su po jedan dodali Taider i Boudebouz

Soudani - koji je nedavno s Dinamom potpisao ugovor do 2019. godine, te s milijun eura na godinu postao najskuplji igrač 'modrih' - s ta je dva gola ujedno postao i najbolji strijelac prvog dijela kvalifikacija za Afrički kup nacija. Ukupno je zabio sedam golova za svoj Alžir koji je prvim mjestom u skupini izborio izravan plasman na završni turnir Kupa nacija u Gabonu (igra se od 14. siječnja do 5. veljače 2017.). Izravan plasman na Afrički kup nacija uz domaćina i Alžir osigurali su još i Maroko, Alžir, Kamerun, Senegal, Egipat, Gana, Gvineja Bisau, Zimbabve, Mali, Obala Bjelokosti, Uganda, Burkina Faso, Tunis, Togo i DR Kongo.

POGLEDAJTE SOUDANIJEV PRVI GOL ZA ALŽIR,...