BOLAN PORAZ

Mlada Hrvatska s igračem više jako loše otvorila Euro!

15.07.2016 u 21:13

Hrvatska nogometna U-19 reprezentacija izgubila je na otvaranju Europskog prvenstva u Ulmu od Nizozemske rezultatom 3:1, iako je veći dio drugog dijela igrala s igračem više...

Talentirana generacija oslabljena izostancima nekih Dinamovih juniora nije dobro otvorila Europsko prvenstvo koje se ovih dana u kategoriji U-19 igra u Njemačkoj.

Hrvatska je u Ulmu ovog utorka protiv Nizozemske igrala inferiornu ulogu većim dijelom prvog dijela i to ju je koštalo poraza. Bergwijn u 17. minuti i Lammers u 33. minuti zabili su pokraj Letice i doveli Nizozemce u uvjerljivo vodstvo u uvodnom dijelu susreta, da bi Josip Brekalo ipak u 43. minuti vratio naše u susret.

U drugom dijelu u 54. minuti Zeefuik je zbog drugog žutog kartona isključen i čilnilo se da se našim juniorima otvara prilika, no nisu ju uspjeli iskoristiti. U 85. minuti Bergwijn je svojim drugim golom sve riješio i Nizozemcima su tako pripala sva tri boda.

'U prvom je poluvremenu Nizozemska iskoristila naš loš ulazak u utakmicu, a vratili smo se u igru nakon promjene sustava. Drugo smo poluvrijeme odigrali jako dobro, stvarali pritisak i šanse, isprovocirali crveni karton, ali i porazi su sastavni dio nogometa. Život ide dalje, ne mogu biti zadovoljan rezultatom, ali mogu biti zadovoljan reakcijom svoje momčadi u nastavku', rekao je hrvatski izbornik Ferdo Milin poslije utakmice i dodao:

'Naš je drugi pogodak 'visio u zraku', a žao mi je jedino što nismo više pokušavali udarcima izvan kaznenog prostora. Treći nizozemski pogodak bio je plod naše pogreške, koje se događaju i koje su normalne, nisu oni nas nadigrali s igračem manje.'

Hrvatsku u teškoj skupini B još čekaju ogledi s Francuskom i Engleskom. Prva dva mjesta vode u polufinale, a trećim zadržavaju šansu za plasman na Svjetsko prvenstvo sljedeće godine...