NORVEŠKA PROPUSTILA SVE

U21: Sulejmani dovukao Srbe uz bok Hrvatskoj

15.11.2009 u 16:37

U kvalifikacijskom dvoboju vrlo zanimljivom hrvatskim mladim nogometašima Srbija je u Novom Sadu svladala Norvešku sa 3:2 (1:2) i bodovno se izjednačila s Ladićevim izabranicima

Norveška je u Srbiju doputovala u statusu priličnih autsajdera, no Skandinavci su došli nadomak trijumfa. Već u drugoj minuti poveli su preko Vegarda Forrena, a u 34. na 0:2 je povisio Tarik Elyounoussi. Tri minute kasnije imali su sjajnu priliku dotući domaćina, no pogodili su gredu i Srbija je ostala u igri.

Domaćin se vratio na krilima Ajaxovog napadača Miralema Sulejmanija koji je zabio tri dalekometna gola. Prvi je zabio u 42. minuti, izjednačio je u 52, a trijumf Srbima donio je u 72. minuti. Nakon vodstva Srbi su imali još prilika za povećanje rezultata, ali i s ovakvim epilogom su bili više nego zadovoljni.

Do kraja kalendarske godine slijedi još samo jedan, ali najvažniji dvoboj dosadašnjeg ciklusa. Slovačka u srijedu dočekuje Hrvate. Naši igrači bi pobjedom u gostima došli na vrh ljestvice s iznimno velikim šansama za prvo mjesto na kraju natjecanja. Trenutno se Srbija bodovno izjednačila s Hrvatskom, ali je odigrala i utakmicu više.

Srbija i Norveška, koja je ovim porazom ispala iz ozbiljnih kombinacija, sljedeće nastupe imaju tek idućeg kolovoza.