REZULTATI REVIJA

Xabi Alonso srušio Maradoninu Argentinu

15.11.2009 u 11:05

Europski nogometni prvaci Španjolci u Madridu su na stadionu Calderon u prijateljskoj utakmici pobijedili dvostruke svjetske prvake Argentinu sa 2-1. Igrane su i brojne utakmice diljem svijeta

Furija i dalje melje

Španjolci su poveli u 16. minuti pogotkom Xabija Alonsa, a 15 minuta kasnije David Villa je mogao povećati na 2-0, ali je branič Fabricio Coloccini sačuvao mrežu gostiju.

Argentinci su puno bolje zaigrali u drugom dijelu i Maxi Rodriguez u 61. minuti izborio 11-erac, kojeg je u pogodak pretvorio Lionel Messi.

No, pred kraj utakmice argentinski branič Martin Demichelis igrao je rukom u kaznenom prostoru i Španjolci su zaradili 11-erac, a strijelac za konačnih 2-1 bio je Xabi Alonso.

Bio je to 12. međusobni susret Španjolske i Argentine, a obje reprezentacije imaju po pet pobjeda i dva remija.

Prijateljski dvoboj Italije i Nizozemske u Pescari završio je neodlučeno 0-0, a domaćinima je u 82. minuti poništen pogodak jer si je strijelac Giampaolo Pazzini pomogao rukom.

Najbolji svjetski golman Gianluigi Buffon upisao je 100. nastup za talijansku reprezentaciju, dok je nizozemski napadač Robin van Persie već u 15. minuti napustio igru zbog ozljede.