BUNDESLIGA

Bayernu 26. naslov prvaka, Kovač na korak do čuda

07.05.2016 u 17:47

Pobjedom 2:1 u gostima kod Ingolstadta ali i pobjedom Kovačevog Eintrachta nad Borussijom osigurali su naslov, i to 26. po redu, minhenskom Bayernu. Kovač je zahvaljujući ovoj pobjedi, trećoj uzastopnoj, izašao iz opasne zone, a za jedan bod zaostaje za Hoffenheimom našeg Andreja Kramarića

Nakon eliminacije u polufinalu Lige prvaka Bayern je utjehu pronašao u domaćem prvenstvu, te je gostujućom pobjedom kod Ingolstadta 2:1 osigurao četvrti uzastopni naslov. Oba gola za Bavarce zabio je Robert Lewandowski

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač koji je je 8. ožujka, devet kola prije kraja prvenstva, doveden da spasi Eintracht od ispadanja, sada je blizu ostvarenja cilja. U subotu je njegova momčad na svom stadionu svladala drugoplasiranu Borussiju Dortmund sa 1:0 pogotkom Stefana Aignera u 14. minuti, pa je sada Eintrachtu u posljednjem kolu dovoljan remi kod Werdera, koji se također bori za opstanak. Bila je ovo treća uzastopna pobjeda Kovačeve momčadi.

Stuttgart je doživio peti poraz u nizu i nadomak je ispadanju u Drugu ligu. Domačini su poveli u 6. minuti golom Christiana Gentnera, ali na kraju su se veselili gosti iz Mainza, koji su slavili 3:1.

Borussia Mönchengladbach pobijedila je sa 2-1 Bayer Leverkusen i praktično je osigurala četvrto mjesto, koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka. Na ruku joj je išao poraz Herthe i remi Schalkea. Hrvatski stoper Tin Jedvaj odigrao je drugo poluvrijeme za Bayer.

Hamburger je izgubio od Wolfsburga sa 0:1, a napokon je i Ivica Olić dobio priliku. Olić je za HSV igrao od 64. minute, a Ivo Iličević cijeli susret. Obojica su po jednom pucali po golu, ali neuspješno.

Andrej Kramarić, koji je odigrao cijeli susret u porazu Hoffenheima 0:1, imao je dvije gol šanse. U 7. minuti, kada je pucao nogom, te u 33. kada je njegov pokušaj glavom završio pored gola.