PREMIERSHIP

Chelsea zaustavio Tottenham; Leicester slavi povijesnu titulu

02.05.2016 u 22:52

U 36. kolu engleskog nogometnog prvenstva na Stamford Bridgeu su Chelsea i Tottenham odigrali 2-2, a to je rezultat koji je u novog prvaka promovirao Leicester City

Iako u ponedjeljak nisu igrali njihovi ljubimci, navijači Leicestera će zauvijek pamtiti 2. svibnja 2016. godine, jer su po prvi puta u 132 godine dugoj povijesti kluba postali prvaci Engleske.

Najuzbudljivija nogometna priča u Engleskoj u posljednjih 21 godinu, još od trijumfa Blackburna 1995., završila je sretno za "lisice" dva kola prije kraja.

Leicester, koji je dan ranije odigrao 1-1 kod Manchester Uniteda, čekao je kiks Tottenhama i želja mu se ispunila, iako su Spursi bili na najboljem putu da odgode proslavu "lisica".

Tottenham je vodio sa 2-0 u gostima kod Chelseaja golovima Harryja Kanea (35) i Korejca Heung-min Sona (44). Iako je Chelsea djelovao jalovo, ipak je u drugom poluvremenu uspio doći do izjednačenja. Nakon kornera u 58. minuti Gary Cahill je smanjio na 1-2, a konačnih 2-2 prekrasnim pogotkom u 83. minuti postavio je Eden Hazard.

Tako će u subotu, 7. svibnja, igrači Leicestera na svom stadionu u utakmici protiv Evertona moći proslaviti svoj prvi naslov engleskog prvaka.

Dodajmo kako su nogometaši Burnleya izborili povratak u englesku prvu ligu zahvaljujući minimalnoj 1-0 (0-0) pobjedi protiv Queens Park Rangersa na svom Turf Muiru u susretu pretposljednjeg, 45. kola druge lige.