SERIE A

Juve nezadrživ, Milan nastavio rasprodaju ugleda

01.05.2016 u 18:10

U najzanimljivijem dvoboju 36. kola Talijanske lige Milan i Frosinone su na San Siru odigrali 3-3.

Momčadi Frosinonea, koja je pretposljednja, igrala je samo pobjeda kod Milana i bili su na korak do uspjeha jer su vodili s 2-0 i 3-1, no u drugoj minuti sudačke nadoknade Menez je iz penala izjednačio, te vjerojatno odveo goste u Drugu ligu. Milan je na ovoj utakmici promašio kazneni udarac - u 48. minuti Mario Balotelli je bio neprecizan. Frosinone je ostao 19. s 31 bodom, četiri manje od Palerma, koji u nedjelju kod kuće dobio Sampdoriju s 2-0 i bodovno se izjednačio s Carpiem.

Sassuolo je pobjedom protiv Verone (1-0) preskočio Milan na šestom mjestu. Jedini gol zabio je Pellegrini (58), Šime Vrsaljko je odigrao svih 90 minuta za najugodnije iznenađenje prvenstva, dok je Ante Rebić za goste igrao od 66. minute.

U podnevnoj utakmici Juventus je kod kuće svladao Carpi s 2-0, a Marijo Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za domaćine. Juventus je već ranije osigurao naslov, a niti u slavljeničkom ozračju nije bilo popusta za Carpi koji se grčevito bori za ostanak. Hernanesa je u 42. minuti doveo Juve u vodstvo, a na 2-0 je zabio Simone Zaza. Juventusu je to 10. pobjeda zaredom, a 15. uzastopna kod kuće. Carpi je 17. na ivici opasne zone, s istim brojem bodova, ali boljom gol-razlikom od Palerma.