BUNDESLIGA

Kramarić nekažnjen za promašeni penal; Bayern još bez naslova

30.04.2016 u 18:13

Nogometaši Bayerna dva kola prije kraja još nisu prvaci nakon što su kod kuće protiv Borussie (M) odigrali 1:1, dok je Andrej Kramarić promašio kazneni udarac u pobjedi svog Hoffenheima protiv Ingolstadta (2:1)

Bayern je u Münchenu poveo pogotkom Müllera već u 6. minuti, no Bavarce je šokirao Hahn u 72. minuti. Guardiolina momčad dva kola prije kraja ima pet bodova više od Borussije Dortmund. Borussia je u Dortmundu deklasirala Wolfsburg s 5:1, uz dva pogotka Aubameyanga, te još uvijek prijeti Bayernu. U sljedećem kolu igraju Ingolstadt - Bayern i Eintracht - Borussia.

Andrej Kramarić je skoro bio tragičar za Hoffenheim jer je kod 1:1 u 53. minuti promašio kazneni udarac protiv Ingolstadta. Gosti su poveli preko Lexa (17), izjednačio je Uth (32), a Kramarića je spasio Amiri pogotkom za pobjedu šest minuta prije kraja.

Hoffenheim je sada 13. s 37 bodova, šest više od pretposljednjeg Werdera. Važnu pobjedu ostvario je Eintracht našeg bivšeg izbornika Nike Kovača koji je s 2:1 pobijedio u gostima Darmstadt. Domaći su vodili s 1:0 i potom promašili penal, da bi klub iz Frankfurta došao do preokreta pogocima Hasebea i Aignera. Eintracht je 16. s 33 boda.