Chelsea golom Terryja srušio Manchester

• Autor: D. S.
  • 8.11.2009 21:23:49
  • 8.11.2009 19:42:41

U derbiju 12. kola engleskog nogometnog prvenstva vodeći Chelsea je na svom Stamford Bridgeu svladao prvaka Manchester United 1:0

Sudar divova na Stamford Bridgeu nije razočarao iako nije bilo golijade. Nitko je nije ni očekivao, jer su se susrele dvije najčvršće obrane Premiershipa. Bila je to utakmica dva sjajna stratega, domaćeg Carla Ancelottija i gostujućeg Alexa Fergusona, a kao pobjednik je opet izašao Talijan. Naime, dok je vodio Juventus i Milan Ancelotti je u susretima s Fergusonovim Manchesterom upisao tri pobjede i jedan poraz, a sada je svoj omjer poboljšao.

U čvrstoj utakmici u kojoj nije nedostajalo ni grubih startova i nervoze Chelsea je do tri boda stigao u 76. minuti pogotkom glavom kapetana Johna Terryja nakon prekida.

Tako je momčad Alexa Fergusona doživjela već treći poraz ove sezone, a na Stamford Bridgeu nisu pobijedili zadnjih sedam godina. S druge strane, Chelsea je upisao 11. domaću pobjedu u nizu u svim natjecanjima, čime su izjednačili rekord iz 2006, a Ancelotijeva družina u svoj utvrdi već nije primila gol 872 minute.

Nakon 12 kola Chelsea ima 30 bodova, slijede Arsenal i Manchester United sa po 25, ali 'topnici' imaju i utakmicu manje.

Rezultati nedjeljnih utakmica 12. kola:

Hull City - Stoke City 2:1 (Olofinjana 62, Vennegoor of Hesselink 90+1 / Etherington 29)
West Ham United - Everton 1:2 (Hibbert 65-ag / Saha 27, Gosling 64)
Wigan Athletic - Fulham 1:1 (Boyce 14 / Dempsey 39-11m)
Chelsea - Manchester United 1:0 (Terry 76)