Real uzvratio Barceloni; do pobjede s deset igrača

02.04.2016 u 22:45

• +5

FC Barcelona - Real Madrid

Izvor: Reuters / Autor: Juan Medina

U subotu je na Nou Campu igran jedan od najvećih svjetskih derbija - španjolski El Clasico, između Barcelone i Reala, a dvoboj je posve opravdao čekivanja. Real je slavio sa 2:1 iako je zadnjih desetak minuta igrao s igračem manje

malo je tko vjerovao da će Real smoći snage i uzvratiti Barceloni za težak poraz iz prvog dijela sezone, kada su Katalonci na Santiago Bernabeuu slavili sa 4:0.

No, čudo se dogodilo i Real je posve zasluženo došao do slavlja 2:1, prekinuvši Barcelonin niz od 39 utakmica bez poraza.

Dodatno čudo izaziva i podatak da je domaćin vodio, ali da je od 84. minute kada je na semaforu pisalo 1:1 - igrao s igračem više.

Međutim, pritisak Reala, koji je osjetio svoju priliku ipak je urodio plodom i u 85. minuti Ronaldo je posve utišao Nou Camp.

Mnogi će sada reći, šteta što je do kraja sezone ostalo još samo sedam kola jer pitanje je bi li Barcelona izdržala pritisak da nema velikih sedam bodova prednosti.

U El Clasicu Rakitić je za Barcu igrao do 74. minute, bio je asistent Piqueu za vodstvo Barce. Na drugoj strani Modrić je pak odigrao cijeli susret za Real i sudjelovao u akciji kod izjednačujućeg gola. Mateo Kovačić  ostao u Madridu.