SERIE A

Odlični Perišić prelomio utakmicu i poveo Inter do pobjede

12.03.2016 u 22:48

U utakmici 29. kola talijanske Serie A Inter je na svom stadionu svladao Bolognu, a odličnu partiju za crno-plave pružio je Ivan Perišić, strijelac prvog gola za milansku momčad. Dobar je bio i Marcelo Brozović, koji je također odigrao svih 90 minuta

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac za Inter koji je u susretu 29. kola Serie A na svom terenu svladao Bolognu sa 2-1 (0-0).

Perišić je doveo Inter u vodstvo od 1-0 u 72. minuti poslavši loptu glavom u mrežu s metra udaljenosti. Na 2-0 je u 76. minuti povisio D'Ambrosio, da bi u 90. na konačnih 2-1 smanjio Brienza.

Za Perišića je ovo bio peti pogodak u prvenstvu ove sezone.

Perišić je odigrao svih 90 minuta, baš kao i Marcelo Brozović za Inter, a milanski 'crno-plavi' su ovom pobjedom stigli na četvrto mjesto ljestvice sa 54 boda, dva manje od treće Rome i jednim više od pete Fiorentine. Bologna je deveta sa 36 bodova.

U prvom subotnjem susretu Empoli i Sampdoria su podijelili bodove igravši 1-1 (0-1). Gosti su poveli preko Quagliarelle (42), a poravnao je Laurini (82).

Marko Livaja je igrao za Empoli, koji je sada 10. sa 35 bodova, od 79. minute. Sampdoria je 13. sa 32 boda.