BITKA ZA PREMIERSHIP

Sjajan londonski derbi, profitirao - Leicester!

05.03.2016 u 15:45

Svaki derbi sjevernog Londona između Tottenhama i Arsenala nosi poseban naboj, a današnji je bio dodatno napet zbog situacije na ljestvici. Tottenham je imao veliku priliku, no Atsenal je s igračem manje izborio remi

Policija je imala pune ruke posla s huliganima uoči dvoboja na White Hart Laneu, a nakon odigranog prvog poluvremena gosti su vodili 1:0. Tottenham je imao veći posjed i više pokušaja, no Arsenalova akcija iz 39. minute bacila je u delirij Wengera i njegove navijače. Sjajni 'trokut' u tri poteza začinio je Bellerin lijepim dodavanjem za Velšanina Ramseya koji je Llorisa svladao neobranjivim udarcem petom.

Prvih 15 minuta nastavka sve je promijenilo. Bellerin je dobio crveni karton, Ospina se umalo ozljedio (brani kroz bol) zaustavljajući udarac Kanea na gol liniji, a zatim su Alderweireld i (sjajnom golčinom) Kane u samo dvije minute okrenuli rezultat na 2:1 za Tottenham pola sata prije kraja.

Ipak, Arsenal je u 76. minuti s igračem manje uspio izjednačiti na 2:2 golom Alexisa Sancheza. U međuvremenu je i Dier trebao dobiti creni karton, a Ramsey je u sučevoj nadoknadi lako mogao izjednačiti da je bio odlučniji.

S konačnih 2:2 najzadovoljniji mogu biti u Leicesteru. Ukoliko u zadnjoj utakmici današnjeg programa svladaju Watford mogu otići na velikih pet bodova prednosti devet kola prije kraja.