PENAL ZA PAMĆENJE

Rakitić zabio u veličanstvenoj Barceloninoj pobjedi

15.02.2016 u 08:28

U posljednjoj utakmici 24. kola španjolske Primere Barcelona je s uvjerljivih 6:1 svladala Celtu. No, osim po rezultatu, pobjeda će se pamtiti po 'ludim' golovima Messija, Neymara i Suareza, a jednog je zabio i naš Ivan Rakitić. Naravno, i neobičnom penalu u režiji Argentinca

Rakitić je zabio svoj treći gol sezone u 85. minuti kada je lobom prebacio istrčalog vratara gostiju za 5:1.

Golijadu je započeo Leo Messi tek u 28. minuti, a Celta je izjednačila u 39. minuti kada je John Guidetti realizirao penal. U drugom dijelu briljirao je s tri uzastopna gola Luis Suarez, a 'hat-trick' mu je omogućio Messi neobičnim potezom kod izvođenja jedanaesterca.

Messi je umjeto šuta na vrata samo kratko dodao loptu utrčalom Suarezu koji pogađa praktički praznu mrežu.

Rakitić je pogodio za 5:1, a konačnih 6:1 postavio je Neymar u sudačkoj nadoknadi.

Barcelona se tako osvetila Celti za neugodan poraz (1:4) u prvom dijelu prvenstva, a Katalonci su se opet odvojili na čelu lige s 57 bodova i utakmicom manje od Atletica (54) i Reala (53).