PRIMERA DIVISION

Halilović se vraća; pogotkom osigurao bod Sportingu

13.02.2016 u 11:02

Iako ga je u posljednjih nekoliko kola trener Abelardo uvodio tek kao zamjenu i davao mu manju minutažu nego na početku sezone, Alen Halilović u dvoboju protiv Rayo Vallecana pokazao mu je da s pravom može računati na njegov maksimalni angažman

Nakon niza od šest utakmica bez pobjede (dva remija i četiri poraza), Sporting je stigao u zonu ispadanja. Međutim, stigle su dvije pobjede i remi, a bodovno se stanje bitno popravilo. Naravno, kako je trener Abelardo sastavio pobjedničku momčad, a u njoj nije bilo Halilovića, jasno je bilo da će naš igrač puno teže natjerati trenera da ga ipak vrati.

Ovog puta pak zbog ozljede nije bilo odličnog Paragvajca Sanabrie, ali Halilović je ostao na klupi. A uz sve to, domaćini su od pete minute imali vodstvo.

I pitanje je bi li ga trener i uvodio u igru da se u devetoj minuti utakmice nije ozlijedio Kamerunac N'Di. Međutim, pokazao je Halilović karakter i od svog prvog dodira s loptom igrao s puno žara i želje za dokazivanjem. Prvu priliku imao je u 22. minuti, ali njegova je lopta otišla pokraj gola.

Ali kad već nisu zabili ni on a ni ostali domaći igrači, jest Fedor u 39. minuti dvoboja.

Ipak, Halilović je nastavio u svom ritmu te je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, nakon što je Jony nešto komplicirao po gostujućem 16-ercu te dodao Haliloviću, bivši Dinamov igrač sjajnom je reakcijom, s travnjaka uspio poslati loptu pokraj vratara Juana Carlosa za vodstvo Sportinga 2:1. Bio je to njegov treći ligaški gol ove sezone nakon što je zabio Espanyolu i Malagi.

Gosti su u drugom dijelu, točnije u 58. minuti zabili za izjednačenje a strijelac je bio Jozabed.

Samo minuti kasnije hrvatski igrač opet se našao u prilici, ali ovog puta pucao je otišao preko vratnice. Do kraja se rezultat više nije mijenao te je ostalo 2:2, što svakako u ovom trenutku više paše Rayo Vallecanu.