FRANCUSKI DERBI

Zlatan čovjek odluke, ni Marseille ne može s PSG-om

07.02.2016 u 23:10

U derbiju 25. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na stadionu Velodrome pobijedio Marseille 2-1 i još uvijek je bez poraza u Le Championnatu.

Aktualni francuski prvak je u dosadašnjem dijelu prvenstva upisao 22 pobjede i tri neodlučena ishoda uz sjajnu razliku pogodaka 63-12.

PSG je poveo u drugoj minuti, a strijelac je bio Zlatan Ibrahimović kojem je to bio već 21. pogodak ove sezone u prvenstvu. OM je u nastavku susreta zaigrao daleko bolje i u 25. minuti je izjednačio sjajnim udarcem Remyja Caballe sa 20-tak metara. U drugom dijelu OM je imao nekoliko lijepih prilika, no sve promašaje domaćina PSG je kaznio u 71. minuti, a strijelac je bio Angela di Maria nakon sjajne Ibrahimovićeve asistencije.

U ranije odigranom susretu St Etienne je na gostovanju pobijedio Bordeaux 4-1 probivši se na četvrto mjesto ljestvice. Golove za goste zabili su Vincent Pajot (4), Oussama Tannane (7), Alexander Soderlund (70) i Nolan Roux (74), dok je strijelac za Bordeaux bio Cedric Yambere (10).

Lille i Rennes su odigrali 1-1. Lille je poveo u 42. minuti golom Edera, a u 89. minuti iz jedanaesterca je izjednačio Ousmane Dembele. Lille je od 70. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Sofiane Boufal.

Na ljestvici vodi PSG sa 69 bodova, na drugom mjestu je Monaco sa 45 bodova, dok je treća Nica sa 39 bodova koliko ima i St Etienne na četvrtoj poziciji. Marseille je na desetoj poziciji sa 34 boda.

Le Championnat, 25. kolo:

Marseille - PSG 1-2 (Cabella 25 / Ibrahimovic 2, Di Maria 71)

Bordeaux - St Etienne 1-4 (Yambere 10 / Pajot 4, Tannane 7, Soderlund 70, Roux 74)

Lille - Rennes 1-1 (Eder 42 / Dembele 89-11m)