Tottenhamu samo bod, težak poraz Portsmoutha

• Autor: D. S.
  • 26.12.2008 20:16:38
  • 26.12.2008 16:04:48

Za igrače u Premiershipu nema odmora. Tako je u petak odigrano 19. kolo najbogatije nogometne lige. Modrićev i Ćorlukin Tottenham je remizirao, a Kranjčarov Portsmouth je teško poražen

Stoke City ipak nije napravio iznenađenje. Manchester United, aktualni engleski, europski i svjetski klupski prvak, slavio je 1:0. Domaćin se nadao da bi mogao ostati neporažen, jer su se umorni 'crveni vragovi' tek nedavno vratili s klupskom svjetskog prvenstva iz Japana. No momčad Alexa Fergusona ipak je stigla do važnih triju bodova koja ih dalje drže u igri za naslov. Jedini gol zabio je argentinski napadač Carlos Tevez u 83. minuti, a ključni trenutak možda je bio i drugi žuti karton Stokeovog igrača Wilkinsona iz 72. minute.

Guliver/ Getty Images
Slavlje igrača Chelsea
Chelsea nije imao problema s najslabijim sastavom u Premiershipu WBA-om. Sve je bilo riješeno u prvom dijelu. U trećoj minuti je pogodio Drogba, a u 45. Lampard za 2:0.

Portsmouth hrvatskog reprezentativca Nike Kranjčara (igrao cijelu utakmicu) je u krizi. 'Mornari' su doma poraženi od West Hama s čak 4:1. Portsmouth je čak poveo golom Belhadjija u osmoj minuti, ali Collison je u 20. minuti donio izjednačenje. U posljednjim trenucima prvog poluvremena, domaćin je imao priliku ponovno povesti iz kaznenog udarca, ali je Jermaine Defoe promašio. To kao da je slomilo duh Portsmouthovih igrača koji su pukli u nastavku. Prvo je Carlton Cole pogodio za 1:2, a zatim je Bellamy dodao još dva gola za gostujući trijumf.

Bez pobjede su ostali i Vedran Ćorluka i Luka Modrić s Tottenhamom. Obojica su odigrala cijelu utakmicu, ali 'spursi' su na White Hart Laneu odigrali samo 0:0 s Fulhamom.

Tri boda je upisao i Liverpool. 'Redsi' su na Anfieldu bili bolji od Boltona 3:0 (Riera, R. Keane 2) te su tako zadržali prvu poziciju na ljestvici.

Arsenalu kod Aston Ville nije bilo dovoljno ni vodstvo 2:0 (Denilson, Diaby) da bi pobijedili. Domaćin je golovima Barryja (65-11m) i Knighta (90+1) spasio bod, ali i četvrtu poziciju koju su mu ugrožavali baš 'topnici'.