LIGA PRVAKA - 3. KOLO

Rubin šokirao Nou Camp, Lyon bolji od 'redsa'

20.10.2009 u 21:58

U utorak su igrane utakmice 3. kola Lige prvaka u skupinama E, F, G i H, a za iznenađenje večeri pobrinuo se ruski Rubin koji je sa 2:1 na Nou Campu pobijedio Barcelonu. Veliko iznenađenje napravila je i rumunjska Unirea, koja je na Ibroxu svladala Glasgow Rangers sa 4:1. Iznenađenje su napravili i Dinamo remijem protiv Intera te Alkmaar remijem s Arsenalom. Liverpool je na Anfieldu poražen od Lyona, a do treće pobjede, kao i Francuzi, stigla je i Sevilla

Mnoštvo je iznenađujućih rezultata postignuto u utorak, u utakmicama 3. kola nogometne Lige prvaka. Svakako, najveće je iznenađenje pobjeda ruskog Rubina na Nou Campu, kod aktualnog prvaka Europe, Barcelone. Momčad iz Kazana do vodstva je stigla već na startu utakmice, kada je Rjazancev udarcem iz daljine iznenadio Valdesa. Naravno, nakon primljenog gola Barca je jurnula prema golu gostiju, ali do izjednačenja je stigla tek u drugom dijelu. Pogodak za 1:1 postigao je Ibrahimović i tada je izgledalo da će stvari ipak krenuti nabolje. Međutim, u 73. minuti gosti su još jednom zaprepastili Guardiolinu ekipu. Karadeniz je još jednom svladao Valdesa, a domaćinima nije pomoglo ni što je sudac utakmicu produžio za čak četiri minute.

U možda i 'najjačoj' utakmici večeri igrali su na Anfiledu Liverpool i Lyon. 'Redsi' su bili pod imperativom jer ni u prvenstvu, a ni u Ligi prvaka nemaju željenih rezultata. No, osim početnog pritiska, gosti su u prvom poluvremenu bili opasniji suparnik. Samo zahvaljujući Reini, Liverpool je ostao netaknute mreže. A kako to obično biva, pred kraj prvog dijela promašene prigode Lyona kažnjene su u 41. minuti. Strijelac za 1:0 bio je Benayoun.

U drugom dijelu ipak bolja slika 'redsa', no bez Gerrarda, koji je izašao nakon 30-ak minuta, bez Torresa, bez Dossene, Liverpool ipak nije mogao izdržati. Gosti su u 72. minuti preko Gomalonsa izjednačili, a u sudačkoj nadoknadi i stigli do pobjede. Tako su Francuzi nakon tri kola nadomak drugom krugu natjecanja.

Baš kao i Sevilla koja je, kao gost, uspjela sa 3:1 svladati Stuttgart. U toj skupini stiglo je i drugo iznenađenje večeri: rumunjska Unirea svladala je na Ibroxu Glasgow Rangerse s visokih 4:1, a zanimljivo je da su gledatelji vidjeli čak tri autogola.

Za velika iznenađenja pobrinuli su se i kijevski Dinamo našeg Ognjena Vukojevića, za kojeg je hrvatski reprezentativac odigrao svih 90 minuta, te AZ Alkmaar. Naime, Dinamo je na San Siru remizirao s Interom, s time da su Ukrajinci imali i dva vodstva. Nizozemski AZ Alkmaar, pak, protiv londonskog Arsenala odigrao je 1:1 (Eduardo nije bio ni na klupi), a izjednačujući pogodak domaćini su postigli u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Rezultati 3. kola

SKUPINA E:

Liverpool - Lyon 1:2 (Benayoun 41 / Gonalons 72, Delgado 90)
Debrecen - Fiorentina 3:4 (Czvitkovics 2, Rudolf 28, Coulibaly 88 / Mutu 6, 20, Gilardino 10, Santana 37)

TABLICA:
1. Lyon 3 3 0 0 7-1 9
2. Fiorentina 3 2 0 1 6-4 6
3. Liverpool 3 1 0 2 2-4 3
4. Debrecen 3 0 0 3 3-9 0

SKUPINA F:
Inter - Dinamo K. 2:2 (Stanković 35, Samuel 47 / Mihalik 5, Lucio 40 - ag)
Barcelona - Rubin 1:2 (Ibrahimović 48 / Rjazancev 2, Karadeniz 73)

TABLICA:
1. Barcelona 3 1 1 1 3-2 4
2. Dinamo K. 3 1 1 1 5-5 4
3. Rubin 3 1 1 1 4-5 4
4. Inter 3 0 3 0 3-3 3

SKUPINA G:

Stuttgart - Sevilla 1:3 (Elson 74 / Squillaci 23, 72, Jesus Navas 55)
Rangers - Unirea 1:4 (Vilana 2-ag / Bilasco 32, Lafferty 49 - ag, McCulloch 59 - ag, Brandan 65)