RASPLET KVALIFIKACIJA

Minimalna pobjeda Hrvatske za direktan plasman na Euro

13.10.2015 u 20:00

U posljednjoj utakmici H skupine kvalifikacija za odlazak na Euro 2016 hrvatska nogometna reprezentacija gostovala je kod Malte i pobjedom 1:0 osigurala drugo mjesto odnosno dirketan plasman u Francusku. U prilog našima išao je rezultat iz Rima gdje je Italija svladala Norvešku

MALTA - HRVATSKA 0:1

MALTA: Hogg - Z. Muscat, S. Borg, Agius, J. Zerafa - Briffa - R. Muscat, Schembri, Kristensen, Failla - Effiong
HRVATSKA: Subašić - Srna, Ćorluka, Vida, Pivarić - Badelj, Kovačić - Perišić, Rakitić, Pjaca - N. Kalinić

KRAJ UTAKMICE
90'+3 Schembri izašao, Cohen ušao
90'+2 Perišiću žuti karton
90' - igrat će se još tri minute nadoknade
85' - Italija je povela i 2:1 protiv Norveške, Graziano Pelle je bio strijelac

83' - Pjaca izlazi, Olić ulazi
79' - Briffa izlazi, Fenech ulazi
76' - Rakitić izlazi, Brozović ulazi
75' - Italija je zabila za izjednačenje, zabio je Alessandro Florenzi

75' - Effiong izlazi, Mifsud ulazi
75' - Kramarićev udarac preko gola
73' - lijepa akcija domaćina, ali Effiang je bio u zaleđu
69' - Failla je zaradio žuti karton
65' - greška obrane naših, ali na svu sreću lopta Effiongu je pobjegla
60' - Kalinić je izašao, Kramarić ušao
59' - Pjaca je odlično prošao po desnojs strani, ubacio prema sredini, ali Zerafa izbija ispred Perišića
53' - dojam je da je Malta ušla odlučnije u nastavak; našima je možda pao moral zbog vodstva Norveške
48' - Failla dobro puca za domaćine, ali Subašić je na mjestu
46' - Počelo je drugo poluvrijeme, promjena nije bilo

45'+1 KRAJ PRVOG POLUVREMENA
43' - Perišić kao brzi vlak prolazi po desnojs tarni, ubacuje pred gol domaćina, ali Hogg je bio brži od Kalinića
39' - žuti karton za Badelja zbog starta nad Muscatom
37' - prvi korner za Maltu, ali Srna i Ćorluka dosta nespretno reagiraju pa su domaćinima poklonili i drugi korner
33' - Vida je prekršajem zaustavio Effionga, a nakon slobodnog udarca Subašić nije trebao ni intervenirati
30' - i Marko Pjaca našao se u dobroj prilici, ali pucao je malo preko gola
29' - Rakitić odlično po desnojs trani, vraća na 12 metara ali Perišićev udarac je blokiran
25' - GGGOOOLLLL - Perišić zabija za vodstvo Hrvatske; uz laganu pomoć domaće obrane

24' - Norveška je povela u Italiji; strijelac je Alexander Tettey

23' - Srnin ubačaj na lijevu stranu, Perišić puca glavom ali lopta se odbila od travnjaka i otišla preko gola
21' - dobra duga lopta prema Effiongu, ali Subašić je bio brži dok su domaćini tražili kazneni udarac
20' - Srnino oštro ubacivanje, ali malo prebrzo za Perišića
17' - Rakitić se izborio za jednu loptu, ali potom je s nekih 18 metara loše pucao
15' - nova opasnost pred golom Malte, no nakon kornera većih opasnosti nije bilo
14' - prva opasnost pred Subašićem, ali udarac domaćina otišao je preko gola
12' - Rakitićevo proigravanje za Perišića, a ovaj volejom lijevom nogom puca pokraj gola
10' - odlična akcija naših koju je Kalinić završio udarcem ali kojeg Hogg zaustavlja
 5' - Borg izbija ispred Pjace
 2' - Ćorlukin start nogom na glavu Effionga, nakon prekida ništa od opasnosti po Subašića
 1' - Hrvatska igra u plavim a Maltežani u crvenim dresovima