NAŽALOST PO HRVATSKU

Talijani prošli Azerbajdžan i Prosinečkog; Norveška rutinski

10.10.2015 u 19:54

U akciji su u subotu bili Italija i Norveška, konkurenti Hrvatske za izravan plasman na EURO 2016., a one su svoj posao obavile uspješno

Talijani su osigurali izravan plasman na kontinentalnu završnicu u Francuskoj nakon što su slavili na gostovanju u Bakuu 3-1.

Gosti su poveli u 11. minuti preko Edera i kontrolirali situaciju na terenu sve do 31. kada je nakon pogrešaka talijanske obrane Azerbajdžan stigao do izjednačenja preko Nazarova.

Ipak, do odmora su Talijani stigli do nove prednosti, jer je u 43. pogodio El Sharaaway. Tri boda vrijedna EURA potvrdio je u 65. Darmian.

Oni su na EP-u

Nakon Islanda, Češke, Španjolske, Engleske, Švicarske, Sjeverne Irske, Austrije i Portugala, plasman na EURO su osigurali Talijani.

Dodajmo kako je domaćin završio s desetoricom igrača, jer je u 88. pocvrenio Husejnov koji je u izglednoj situaciji srušio Giovinca. Prosinečki tako s Azerbajdžanom nije uspio iznenaditi Italiju i pomoći Hrvatskoj. Bio je to prvi poraz Azerbajdžana u kvalifikacijama nakon što ga je preuzeo hrvatski trener. U prethodna četiri susreta Prosinečki je s Azerbajdžanom upisao tri remija i jednu pobjedu.

U drugoj utakmici skupine H Norveška je rutinski srušila Maltu te se približila izravnom odlasku na EURO. Domaćin je prvo zabio u 19., a strijelac je bio Tettey, dok je drugi gol pao u nastavku preko Soderlunda (52).