LEWANDOWSKI OPET TRPAO

Bolan poraz Njemačke, Sjeverna Irska ide na Euro!

09.10.2015 u 00:03

Nogometaši Irske ostvarili su važnu pobjedu u skupini D kod kuće protiv Njemačke i tako produžili nadu u izravan prolazak dalje. U skupini F Sjeverna Irska ide na Euro, a Rumunjska je blizu tom cilju...

Njemačka nogometna reprezentacija doživjela je svoj drugi kvalifikacijski poraz. Na gostovanju u Irskoj pogotkom Shanea Longa u 70. minuti domaćin je stigao do impresivne pobjede te tako potpuno zakomplicirao ovu grupu.

Sada Irska ima jednak broj bodova kao i Poljska, jer su Poljaci odigrali tek 2:2 kod Škotske. Bili su blizu i porazu, no Robert Lewandowski ih je spasio s dva pogotka, od kojih je drugi pao u 90. minuti.

Škotska se tako oprostila od Eura, a Njemačka ima bod više ispred Poljske i Irske koji će u zadnjem kolu u međusobnom obračunu odlučiti tko će također ići dalje.

U skupini F također je bilo zanimljivo. Sjeverna Irska održala je nogometnu lekciju posljednjoj Grčkoj, pobjedivši 3:1, čime je osigrala mjesto na europskoj nogometnoj smotri. Dva je pogotka zabio Steven Davis, jedan Josh Magennis.

Rumunjska je samoj sebi umalo zagorčala život, no uspjela je golom Hobana u 90. minuti izjednačiti na 1:1 protiv Finske i ostati s bodom prednosti nad Mađarskom koja je također bila na rubu blamaže s Farskim Otocima.

U zadnjem kolu Rumunji moraju dobiti Farske Otoke u gostima za odlazak na Euro, a Mađari i u tom slučaju ostaju u igri za prolazak dalje, kao najbolja treća reprezentacija.