NOVI REKORDER

Ibrahimović penalima u derbiju ispisao povijest!

04.10.2015 u 23:01

U derbiju 9. kola francuskog nogometnog prvenstva Paris St Germain je pobijedio Marseille 2-1, a susret je obilježio dvostruki strijelac Zlatan Ibrahimović.

OM je poveo u 30. minuti golom Michyja Batshuayija, no u PSG je u posljednjih pet minuta prvog dijela okrenuo rezultat, a oba gola je zabio Ibrahimović. I to oba iz kaznenenih udaraca (41, 44). S ta dva gola 'Ibro' je stigao do brojke od 110 pogodaka u dresu pariškog kluba postavši najbolji strijelac u povijesti PSG-a. Do sada je vrh ljestvice klupskih strijelaca držao Portugalac Pedro Pauleta sa 109 golova. Gosti su u 55. minuti mogli izjednačiti, no Barrada je promašio kazneni udarac.

U ranije odigranom susretu Monaco je remizirao 1-1 protiv Rennesa, a junak utakmice bio je hrvatski vratar Danijel Subašić koji je spasio Monaco poraza obranivši jedanaesterac. Subašić je obranio jedanaesterac u 65. minuti pri rezultatu 1-1. Pedro Henrique je pucao, a Subašić sjajno reagirao. Gosti su poveli u 41. minuti golom Abdoulayea Doucourea, a deset minuta kasnije izjednačio je Wallace. Mario Pašalić nije nastupio za momčad iz Kneževine.

Na ljestvici vodi PSG sa 23 boda, na drugom mjestu je iznenađujuće Angers sa 18 bodova, koliko ima i Caen na trećem mjestu.