Slovenci ipak drugi, Česi definitivno out

• Autor: Hina
  • 15.10.2009 8:50:23
  • 14.10.2009 22:40:13

Reprezentacija Slovenije osvojila je drugo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini unatoč uvjerljivoj pobjedi u San Marinu. 'Krivci' za to su Slovaci koji su minimalnom pobjedom nad Poljacima osigurali izravan plasman na Svjetsko prvenstvo 2010.

Nogometna reprezentacija Švicarske izborila je plasman na svjetsko prvenstvo 2010. godine nakon što je u susretu posljednjeg kola skupine 2 europskih kvalifikacija odigrala 0:0 protiv Izraela. Švicarcima je za potvrdu prvog mjesta trebao bod i, premda su od 59. minute imali igrača više, nakon što je isključen Yadin, rezultat se nije mijenjao.

Drugo mjesto u skupini i plasman u dodatne kvalifikacije osvojila je Grčka koja je pobijedila Luksemburg 2:1. Strijelci za Grčku su bili Vasilis Torosidis (30) i Theofanis Gekas (33), a za Luksemburg Papadopulos (90 - autogol). Grčka je na koncu imala bod manje od Švicarske.

Pobjedom na gostovanju u Poljskoj (1:0) nogometna reprezentacija Slovačke izborila je plasman na Svjetsko prvenstvo 2010. godine. Susret je odlučio autogol Gancarczyka u trećoj minuti utakmice. Slovenija je u San Marinu slavila 3:0 i tako potvrdila drugo mjesto u skupini i odlazak u dodatne kvalifikacije. Strijelci su bili Milivoje Novaković (24), Dalibor Stevanović (67) i Marko Suler (81). Poljska je zaključila nastup u skupini 3 sa 22 boda, Slovenija je sakupila 20, dok je na trećem mjestu završila Češka sa 16 bodova.

Do sada je 21 reprezentacija izborila plasman na Svjetsko nogometno prvenstvo 2010. godine, među kojima je naravno, i domaćin Južna Afrika.
EUROPA: Engleska, Španjolska, Njemačka, Italija, Nizozemska, Danska, Srbija, Švicarska, Slovačka
JUŽNA AMERIKA: Brazil, Paragvaj, Čile
AFRIKA: Obala Bjelokosti, Gana
CONCACAF: SAD, Meksiko
AZIJA: Australija, Japan, Južna Koreja, Sjeverna Koreja