GOLIJADA ZA PAMĆENJE

Euforija u Njemačkoj: Strašnom utakmicom započelo prvenstvo!

28.07.2015 u 13:21

Nogometaši Freiburga možda su ispali u drugu ligu prošle sezone, no nakon briljantne 6:3 pobjede u ponedjeljak protiv Nürnberga jasno je da bi se mogli brzo vratiti među elitu...

Njemačka javnost oduševljena je načinom na koji je započela nogometna sezona u zemlji. Druga liga nešto je ranije startala od prve ove godine pa je sva pažnja javnosti ovog ponedjeljka bila usmjerena na susret Freiburga i Nürnberga koji nije razočarao. Dapače, bio je spektakularan.

Dvoboj je započeo s tri pogotka Nilsa Petersena za Freiburg u samo pet minuta, zabili su domaći i četvrti te sigurno vodili na poluvremenu. Ipak, Nürnberg je uzvratio istom mjerom u drugom i od 45. do 53. minute zabio tri pogotka.

Do kraja susreta Freiburg je zabio još dva te najavio žestoku borbu za povratak u elitni rang njemačkog nogometa, trijumfom 6:3 koji je Bild opisao kao 'nogometno ludilo'.