SP U NOGOMETU

Autogolčina odlučila polufinale između Japanki i Engleskinja!

02.07.2015 u 09:07

Braniteljice naslova svjetskih nogometnih prvakinja Japanke plasirale su se u finale ovogodišnjeg SP-a u Kanadi, one su u polufinalu u Edmontonu svladale Engleskinje sa 2-1 (1-1).

Japanke su u finale ušle zahvaljujući autogolčini Laure Bassett u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena i to uz pomoć grede.

U prvom poluvremenu postignuta su dva pogotka, oba iz kaznenih udaraca. Japanke su povele u 32. minuti preko Aye Miyame, a na 1-1 je u 41. poravnala Fara Williams.

U nedjeljnom finalu u Vancouveru Japan će igrati protiv SAD-a, koje su dan ranije u Montrealu pobijedile Njemačku sa 2-0 (0-0).

Bit će to 'repriza' finala otprije četiri godine kada su Japanke u Frankfurtu svladale SAD boljim izvođenjem 11-eraca, a nakon 120 minuta dvoboja rezultat je bio 2-2.

Japankama je to jedini naslov u povijesti, dok su Amerikanke dosada dva puta bile najbolje, ali posljednji put još 1999. godine. Potom su dva puta bile treće i jednom druge.

Njemačka i Engleska će pak u subotu u Edmontonu igrati utakmicu za treće mjesto.