PREKRŠAJ BIO, ALI...

Kontroverzni penal odlučio polufinale SP-a nogometašica!

01.07.2015 u 09:56

Prve finalistice Svjetskog prvenstva u Kanadi su nogometašice SAD-a koje su u polufinalu svladale njemačku reprezentaciju 2:0

Bila je to izjednačena utakmica i lako je moglo sve završiti bolje po Nijemice da su kod rezultata 0:0 u 61. minuti iskoristile kazneni udarac, ali Celia Šašić je promašila.

Samo pet minuta kasnije dogodio se ključni trenutak. Američka igračica Alex Morgan je faulirana, ali se prekršaj dogodio izvan šesnaesterca. No rumunjska sutkinja Teodora Albon pokazala je na bijelu točku, a precizna je bila kapetanica Carli Lloyd.

Pobjedu SAD-a potvrdila je Kelley O'Hara u 83. minuti, ali jasno je kako će se sljedećih dana u njemačkom taboru najviše pričati o penalima. Onome koji nisu iskoristile i onome koji nije bio.

U drugom polufinalu susreću se braniteljice naslova Japanke i Engleskinje.