ZA NASLOV S ČILEOM

Argentina razbila Paragvaj; Messi briljirao iako nije zabio!

01.07.2015 u 08:14

U finalu Copa Americe igrat će Čile i Argentina. Nakon prvog polufinala u kojem je domaćin prvenstva teškom mukom prošao Peru 2:1, 'gauči' su utakmicu za naslov izborili na impresivan način – pregazili su Paragvaj 6:1

Nogometna sila poput Argentine čeka predugo na osvajanje Copa Americe – čak 22 godine. Izborili su novu priliku i ako 4. srpnja slave protiv Čilea, bit će im to 15. naslov, čime bi se izjednačili s Urugvajem.

Ako 'gauči' u finalu prikažu igru kao protiv Paragvaja, tada domaćin Čile može zaboraviti na iznenađenje.

U ovom drugom polufinalu nije bilo drame iako je možda rezultat previsok. Argentince je u vodstvo doveo Rojo (15), a prednost je povećao Pastore (27). Do poluvremena Paragvaj je vratio nadu preko Barriosa (43).

No u nastavku je uslijedio potpuni krah autsajdera. Prvo je dva puta mrežu zatresao Di Marija (47, 53), a u strijelce su se u posljednjih deset minuta upisali Agüero (80) i Higuain (83) za konačnih 6:1.

Zanimljivo, Messi nije zabio ni jedan pogodak, ali je bio prvo ime utakmice s tri asistencije te je još sudjelovao kod dva gola.