SMJENA U MADRIDU

Ancelottiju službeno otkaz, bitka za novog trenera Reala

25.05.2015 u 21:40

Španjolski nogometni velikan Real Madrid otpustio je u ponedjeljak trenera Carla Ancelottija, dva dana nakon posljednje službene utakmice 'kraljevskog kluba' u sezoni u kojoj nije osvojio niti jedan trofej

'Izvršni odbor odlučio je razriješiti Carla Ancelottija njegovih dužnosti,' objavio je predsjednik Reala Florentino Perez.

Ancelotti je na klupu Reala stigao u ljeto 2013. godine, te je u prvoj sezoni vodio momčad do jubilarnog 10. naslova europskog prvaka, a usto je osvojio i španjolski Kup. No, ove sezone Real je u Ligi prvaka ispao u polufinalu od Juventusa, u domaćem je prvenstvu zauzeo drugo mjesto s četiri boda manje od najvećeg rivala Barcelone, dok je u domaćem Kupu ispao u osmini finala od gradskog suparnika Atletica.

Kao mogući Ancelottijevi nasljednici spominju se aktualni trener Napolija Rafael Benitez, dosadašnji trener Borussije iz Dortmunda Jürgen Klopp, te bivši igrači Reala Michel i Zidane. Kao favorit se prema Španjolcima ističe Benitez.

Ancelotti je postao europskim i svjetskim prvakom, ali sezona bez trofeja...