U FINALU PROTIV SPLITA

Grdović s Nacionalom po novi domaći trofej

23.05.2015 u 11:48

MNK Nacional i MNK Split Tommy finalisti su ovogodišnjeg prvenstva Hrvatske u futsalu. Grdović će tako sa svojim dečkima pokušati uzeti i drugi trofej u sezoni, nakon što su prije dvadesetak dana uzeli i Kup Hrvatske

Nacional je pobjedom 5:2 u Duborvniku protiv Squarea obavio svoj dio posla i s dvije pobjede ušao u finale prvenstva Hrvatske. Istim učinkom, ali nešto teže, do finala je stigao i Split Tommy. Doduše, Splićanima je bilo nešto teže, jer u uzvratnom dvoboju u Makarskoj, gosti su tek u produžetku (5:3) svladali domaće Novo Vrijeme.

'Odigrali smo dobru utakmicu, iako se domaćin Square odlično držao dobrih 25 minuta. Na poluvrijeme smo otišli rezultatom 2:2, a onda nam je Novak donio prednost te smo nakon tog gola mirnije nastavili utakmicu i priveli je kraju na očekivani način. Ne bih nikog izdvojio, jer ovo je možda i najbolja gostujuća utakmica ove sezone', rekao je trener Nacionala Robert Grdović

'Ovo je možda i najrealniji rasplet, odnosno očekivano finale u kojem će igrati dvije ponajbolje momčadi. Istina je da imamo negativan skor sa Splitom ove sezone, jer kod kuće smo izgubili 0:7, a u Splitu je bilo 3:3, no ovo je finale i nova priča. Tim prije što mi imamo prednost domaćeg terena, ukoliko dođe do pete, odlučujuće utakmice', zaključio je Robert Grdović, koji je sa svojom ekipom u ovoj sezoni već uzeo jedan veliki trofej - pobjednika hrvatskog Kupa.

Finalna serija počinje u petak, 29. svibnja u Fusio Futsal centru na Zagrebačkom velesajmu.