NEPRESUŠNI IZVOR

Čudo iz Bilbaa srušilo španjolski rekord

05.10.2009 u 15:31

Nogometaš Athletica Bilbaa Iker Muniain postao je najmlađi strijelac u povijesti španjolskog nogometa kada je u 77. minuti utakmice protiv Valladolida zabio pogodak za svoju ekipu

Muniain je u 70. minuti utakmice postigao izjednačujući pogodak za Atletico za 2:2 i tako srušio rekord koji je držao danas 23-godišnji Xisco Nadal koji igra u drugoligašu Levantea.

Muniain je svoj prvi pogodak postigao sa 16 godina, devet mjeseci i 15 dana te je tako prestigao Nadala, koji je svoj prvi gol postigao u dresu Villareala 2003, za dva mjeseca i četiri dana.

'Drago mi je što sam privukao pozornost. Ipak, najvažnije je da smo osvojili jedan bod', kazao je Muniain, koji je u Atletic Bilbao došao sa 12 godina.