DVA GOLA MILLERA

Rangers bolji od Celtica u 385. Old Firmu

04.10.2009 u 15:48

U sedmom kolu škotskog nogometnog prvenstva Rangers je u derbiju pred 50.376 gledatelja svladao Celtic sa 2:1 te je tako smanjio razliku za najvećim rivalom na jedan bod

Jedan od najstarijih i najvećih svjetskih derbija odigran je 385 puta, a Rangers je upisao svoju 154. pobjedu (Celtic ima 138). Bio je to i 115. trijumf izabranika Waltera Smitha u prvenstvenim utakmicama protiv najvećeg rivala s kojim su se prvi put ogledali još davne 1888.

Najzaslužniji za slavlje protestantskog dijela Glasgowa bio je dvostruki strijelac Kenny Miller koji je svladao Boruca u 8. i 16. minuti, dok su gosti ublažili poraz iz jedanaesterca koji je u 25. minuti realizirao Aiden McGeady.

Bez obzira na poraz, Celtic je zadržao prvo mjesto i ima 16 bodova, jedan više od Rangersa.