WBA ŠOKIRAO OLD TRAFFORD

Leicester City i bez golova Kramarića juri prema ostanku!

02.05.2015 u 16:15

U 35. kolu Premiershipa, Leicester City je pred svojim navijačima (31.576) na stadionu King Power sredio Newcastle United s 3:0

Leicester City, koji je dugo vremena kotirao kao siguran putnik u niži rang, u posljednje vrijeme igra sjajno i juri prema ostanku.

Već u prvoj minuti argentinski napadač Ulloa je zatresao mrežu, a 16 minuta kasnije bilo je 2:0, nakon što se u strijelce upisao jamajčanski branič Morgan.

Konačnih 3:0 postavio je svojim drugim pogotkom Ulloa iz jedanaesterca u 48. minuti.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić za pobjednike je igrao od 78. minute.

Dodajmo da su gosti završili s devet igrača. U 62. minuti drugi žuti karton dobio je Williamson, a u sudačkoj nadoknadi i Janmaat.

Nogometaši Liverpoola izborili su tešku domaću pobjedu 2-1 protiv Queens Park Rangersa, u kojoj je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao cijelu utakmicu za Liverpool, dok Niko Kranjčar nije ulazio u igru za QPR.

Liverpool je u vodstvo doveo Coutinho u 19. minuti, a gosti su izjednačili u 73. minuti kad Lovren nije uspio blokirati udarac Fera. Konačnih 2-1 postavio je Steven Gerrard glavom u 87. minuti nakon ubačaja Coutinha, čime se kapetan Liverpoola iskupio za promašeni kazneni udarac osam minute prije.

Utakmicu je obilježio i neobičan navijački prosvjed protiv aktualnog Liverpoolovog menadžera Brendana Rodgersa. Naime, neposredno pred početak dvoboja preko Ainfielda je preletio zrakoplov koji je vukao transparent s natpisom "Rodgers Out, Rafa In" (Rodgers van, Rafa unutra). Navijači Liverpoola nisu zadovoljni ovosezonskim rezultatima svog kluba, za što su glavnog krivca pronašli u Rodgersu te zazivaju povratak Španjolca Rafe Beniteza, koji je trenutno na klupi Napolija, s kojim je Liverpool osvojio Ligu prvaka 2005. i FA kup 2006.

Nogometaši West Bromwich Albiona ostvarili su iznenanađujući pobjedu (1-0) na Old Traffordu, a pogodak vrijedan tri boda u srazu s Manchester Unitedom postigao je Olsson u 63. minuti.

Velika je to pobjeda za WBA kojom se londonski klub učvrstio na 13. mjestu ljestvice s 40 bodova i napravio veliki korak ka ostanku u Premier ligi. Tri kola prije kraja prvenstva WBA trenutno ima sedam bodova više od Sunderlanda koji se nalazi na vrhu zone ispadanja, ali ima i utakmicu manje.

Manchester United je još jednom razočarao svoje navijače, a momčad Louisa van Gaala mogla je barem do boda u 74. minuti, kad je Robin van Persie izveo najstrožu kaznu, ali je vratar Boaz Myhill obranio njegov udarac. Pobjeda West Broma mogla je razveseliti i navijače Liverpoola koji se još nadaju plasmanu u kvalifikacije Lige prvaka. Liverpool u posljednja tri kola mora nadoknaditi četiri boda zaostatka za Manchester Unitedom koji trenutno drži četvrto mjesto.