PRITISAK NA BARCU

Real preživio ludu golijadu, Chicharito opet junak!

26.04.2015 u 23:32

Nogometaši Real Madrida stigli su do nove pobjede u 33. kolu Primere. U izuzetno zanimljivom susrertu svladali su Celtu u gostima 4:2

Nakon poraza od Barcelone Ancelotti je obećao deset pobjeda do kraja prvenstva uz koje bi Real imao izglede preokrenuti situaciju i osvojiti naslov. Ove nedjelje stigao je na pola puta: u Vigu protiv Celte zabilježio je petu pobjedu u nizu.

Bila je to utakmica s iznimno uzbudljivim prvim poluvremenom u kojem smo vidjeli čak pet golova. Poveli su domaćini preko Nolita u 9. minuti, no Kroos i Javier Hernenadez sve su preokrenuli. Ipak, domaćin je u 28. minuti ponovo izjednačio zahvaljujući Santi Mini. Do odmora je Real ponovo poveo, golom Jamesa u 43. minuti.

Čovjek koji je odlučio četvrtfinale Lige prvaka protiv Atletica, Javier Hernandez Chicharito ponovo je odigrao važnu ulogu, a svojim drugim golom na utakmici u 69. minuti sve je riješio.

Na ljestvici Primere Barca i dalje ima dva boda više od Reala, ali i lošiji međusobni omjer te neugodno gostovanje kod Atletica do kraja prvenstva.

Primera, 33. kolo:

Celta – Real M. 2:4 (Nolito 9, Santi Mina 28 / Kroos 16, Chicharito 24, 69 James 43)