NIJE JOŠ GOTOVO...

Bayernu bodovi za naslov, Olićevom HSV-u za ostanak!

25.04.2015 u 21:24

Nogometaši Bayerna praktično su osigurali 24. naslova prvaka, treći u nizu, četiri kola prije kraja Bundeslige, nakon što su u subotu pobijedili berlinsku Herthu sa 1-0 pogotkom Bastiana Schweinsteigera u 80. minuti

Teoretski je moguće da Wolfsburg, koji zaostaje 15 bodova i ima utakmicu manje, bodovno dostigne Bayern, ali Bavarci imaju čak 32 pogotka bolju gol-razliku.

U Bundesligi je najzanimljivija borba za opstanak, a u 30. kolu najviše je profitirao Hamburger koji je pobijedio Augsburg sa 3:2, a hrvatski napadač Ivica Olić zabio je vodeći gol za HSV u 11. minuti.

Imao je Olić još tri dobre asistencije, ali njegovi suigrači nisu bili precizni. Oliću je to šesti gol ove sezone, ali prvi za HSV otkad je u siječnju stigao iz Wolfsburga. Ivo Iličević igrao je za HSV do 67., a dvije minute ranije mogao se upisati u strijelce, ali je lopta zaustavljena na gol crti.

Za opstanak se bore i Hannover, Stuttgart i Freiburg. Hannover je izgubio od Hoffenheima sa 1:2, i to zahvaljujući pogotku Svena Schipplocka u 83. minuti.

Stuttgart i Freiburg su odigrali 2:2, s tim da je Stuttgart u 27. minuti vodio 2:0, ali je sve prosuo u drugom poluvremenu, a izjednačujući pogodak zabio je Nils Petersen u 85. minuti.

Predzadnji Stuttgart i posljednjeplasirani Paderborn, koji u nedjelju dočekuje Werder, imaju po 27 bodova. Iznad zone ispadanja su Hamburger, koji ima 28 bodova, Hannover je skupio 29, a Freiburg 30 bodova..

Bayer Leverkusen je protiv Kölna odigrao 1:1, a hrvatski stoper Tin Jedvaj je za Leverkusen odigrao posljednjih pola sata.