Dinamo 'gazi' u Rumunjskoj i vodi 3:0

• Autor: tportal.hr
  • 1.10.2009 22:54:02
  • 1.10.2009 20:00:00

Dinamo je u Rumunjsku otputovao u vjeri da može protiv Temišvara osvojiti prvi bod u skupini A Europske lige

Hrvatski prvak je na travnjak stadiona u Temišvaru istrčao u sastavu: Lončarić - Etto, Lovren, Kovač, Cufre - Morales, Badelj, Vrdoljak, Sammir - Sivonjić, Mandžukić. Na tribinama se je našlo nešto više od 200 navijača 'modrih' iako ih je doputovalo oko 600. Mnogi od njih su uhićeni nakon incidenata koji su se dogodili u gradu i stadionu prije utakmice. Spiker je najavio da će tribina s navijačima Dinama biti ispražnjena ukoliko se dogodi i najmanji incident.

90' - Kraj utakmice
90' - Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade u kojima se ništa ne može promijeniti. Dinamo je stigao do prvih europskih bodova
87' - Rumunji nešto pokuašavaju, ali preslabo je to da bi se prevarila Dinamova obrana
82' - Calello je ušao umjesto Moralesa
81' - Etto je ubacio za Moralesa koji je pokušao iz voleja, ali lopta je išla ravno u domaćeg vratara
80' - Parks je prošao Kovača, ali ne i Lovrena
76' - Bonfim je pucao u dobro postavljenog Lončarića
74' - ušao je Papadopoulos umjesto Sivonjića
73' - Bourceanu se oslobodio modrih igrača i pucao neprecizno sa 17 metara
72' - Pao je tempo utakmice
69' - Moralesov slobodnjak ostao je na živom zidu
68' - Morales je okušao udarac, a lopta je prošla pored desne vratnice
66' - Badelj je izborio loptu u kaznenom prostoru, no njegovo dodavanje za čisti pogodak zaustavili su klizećim startom rumunjski stoperi
64' - Sada Rumunji imaju inicijativu, ali obrana 'modrih' je neprobojna
60' - Barbarić je ušao umjesto Cufrea
59' - 0:3 - Morales je izmakao pozornosti, pobjegao po desnoj strani i zatresao mrežu
58' - Mandžukić puno pomaže u obrambenim zadacima. Dva puta je zaustavio rumunjske napade
55' - Još jedna prilika za hrvatskog prvaka, ali Morales je s desna iskosa bi neprecizan
52' - 0:2 - Sammir je zabio nakon asistencije Mandžukića
50' - Još jedan pokušaj domaćina udarcem iz daljine nakon kojeg Lončarić nije morao reagirati
49' - Nekoliko ubačaja u Dinamov šesnesterac je 'modra' obrana sigurno 'očistila', a udarac s 20 metara rumunjskog veznjaka  bio je bezopasan
47' - Sada je Badelj napravio prekršaj zbog kojeg je dobio žuti karton
47' - Prekršaj s leđa na Mandžukiću oko sredine terena, ali  sudac još nije izvadio kartone
46' - Počelo je drugo poluvrijeme u kojem Dinamo brani 1:0
45' - Rumunji puno griješe u dodavanjima. Kraj prvog dijela
44' - Rumunji su brzo izveli slobodni udarac, ali njihovo ubacivanje je završilo u rukama Lončarića
43' - Mandžukić je proigrao na desnoj strani Sivonjića koji je pucao iz prve u domaćeg stopera
40' - Morales je ubacio, a Vrdoljak ometan slabo pucao glavom
39' - Lovren je zasad nepobjediv u skoku i kupi sve duge lopte
36' - Cufre je ubacio, a Rumunji izbacili u korner iz kojeg se nije izrodilo ništa
34' - Karamjan je pucao, ali Lovren je blokirao udarac s oko 25 metara
32' - Lončarić je obranio zicer Gogi koji je pobjegao 'modroj' obrani
30' - Dinamo je stao, Rumunji kontroliraju igru u posljednjih nekoliko minuta
28' - Meraje dugom loptom tražio Bucuru, ali očistio je Lovren
25' - Bucur je krenuo prema vratima Dinama, ali u posljednji trenutak je njegov udarac klizećim startom blokirao Kovač
24' - Odličan volej Badelja, a domaći vratar je krajnjim naporom sačuvao svoju mrežu
22' - Sivonjić je pucao preko gola s ruba šesnaesterca iako je bio okružen s nekoliko suparničkih braniča
20' - Iz kornera je zaprijetio Goga. Rumunji pritišću
19' - Ionescu je pucao iz slobodnjaka, Mandžukić je skrenuo loptu koja je krenula prema gornjem kutu Dinamovih vrata, ali spasio je Lončarić
16' - Ionescu je ubacio, najviši u skoku je bio Mera, ali nije dobro glavom zahvatio loptu koja je otišla preko grede
14' - Greška rumunjske obrane, ali je nije očekivao ni Morales koji nije uštopao loptu i propala je izgledna situacija
13' - Lovren je napucao loptu i gurnuo Mandžukića u priliku, ali je signalizirano zaleđe
11' - Odličnim udarcem zaprijetio je Sivonjić, ali je Pantilimon obranio
8' - 0:1 - Pogodak Milana Badelja, nakon što mu je Sivonjić gurnuo loptu na 16 metara
6' - Dosta pogrešaka kod obje momčadi
4' - Uzvratio je udarcem iz daljine Ionescu, ali ni on nije bio precizan
4' - Morales je pucao visoko preko gola s nešto više od 20 metara
2' - Mandžukić je zaprijetio glavom
2' - Goga je petljao u šesnaestercu i na sreću Dinama zapetljao se
1' - Počela je utakmica, a Mario Mandžukić je napravio prvi prekršaj na utakmici