A BILO JE ČISTIH 5:1

Kovačeva ljutnja 'ohladila' je i igrače

28.03.2015 u 20:15

Visokih i uvjerljivih 5:1 protiv Norveške očito nisu bacili hrvatske nogometaše 'u trans'. naime, prvo je izbornik bio dosta kritičan, a potom su i igrači priznali da nisu cijelu utakmicu odigrali na željenom nivou

Danijel Pranjić zabio je za konačnih 5:1 u Maksimiru. No, umjesto euforije, igrači su ponudili racionalnost.

'Odigrali smo kvalitetnu utakmicu, osim prvih 25 minuta u kojima smo im dopustili da prelako dolaze pred naš gol. Međutim, nakon poluvremena smo svima pokazali da smo najbolja momčad u grupi. Idemo korak po korak. Ova momčad još može puno toga pokazati, a najbitnije je da svi ostanemo zdravi do kraja kvalifikacija. Mislim da je ovo veliki korak prema kvalifikaciji na Euro', izjavio je igrač Panathinaikosa, kojem se među strijelcima pridružio još jedan igrač atenskih zelenih Gordon Schildenfeld

'Nakon ovakve pobjede treba naći razlog da se ne bude zadovoljan, ali izbornik je razumljivo imao određene zamjerke. On zna da mi možemo bolje i treba ga razumjeti. Nismo bili pravi od početka, no nakon prvog gola je već bilo jasno da ćemo pobijediti. U drugom poluvremenu smo kontrolirali igru i došli do visoke pobjede. Norvežani su bili neugodni, ali otvorili smo ih tim prvim golom i onda je bilo samo pitanje s koliko razlike ćemo dobiti', rekao je Ivica Olić, koji je zabio svoj 20., jubilarni gol za hrvatsku reprezentaciju u 101. nastupu.