Pranjić i Schifo zaokružili veliku pobjedu Hrvatske

28.03.2015 u 17:20

• +16

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2016., Hrvatska - Norveška

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska je na Dinamovom stadionu igrala utakmicu protiv Norveške, a sve u sklopu kvalifikacija za odlazak na Euro 2016. godine u Francuskoj. Nakon tjedna s dosta problema, u subotu su naši odigrali odličnu utakmicu i sa velikih 5:1 ispratili Norvežane

HRVATSKA: Subašić - Srna, Ćorluka, Vida, Pranjić - Modrić, Brozović - Perišić, Rakitić, Olić - Mandžukić
NORVEŠKA: Nyland - Linnes, Nordtveit, Forren, Høgli - Skjelbred, Tettey, Johansen, Dæhli - Ødegaard, Elyounoussi

KRAJ UTAKMICE

90'+3 GGGOOOLLL - Pranjić je zaokružio veliku večer Hrvatske pogotkom za 5:1
90' - igrat će se još tri minute nadoknade
88' - Mandžukić izašao , Badelj ušao
87' - GGGOOOLLL - Srna ubacio a Schildenfeld zabio glavom za 4:1
86' - Odegaardov udarac lako zaustavlja Subašić
81' - GGGOOOLLL - Tettey je lijepim udarcem smanjio na 1:3
80' - Schildefeld započeo akciju koju je Mandžo mogao pretvoriti u gol
79' - Abdellaoue je ušao Elyonoussi izašao
78' - Samuelsenov volej sjajno brani Subašić
75' - Kovač mijenja; izlazi Rakitić, a ulazi Schildenfeld
74' - Ćorluka je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton
70' - Olić izlazi uz ovacije, ulazi Kramarić
69' - Elyounoussi je pogodio vratnicu a na popravnom je sjajno reagirao Subašić
68' - start Ćorluke i Elyounoussija sudac Craballo ocjenio je kao prekršaj pa je pokazao na bijelu točku
65' - GGGOOOLLL - ali nakon prve akcije izboren je korner, a potom je nakon što je izveden i Brozovićeva ubačaja Olić zabio za 3:0
65' - Perišićev ubačaj, malo prejak za Olića
60' - izlazi Dæhli, ulazi Nielsen
54' - GGGOOOLLLL - sjajna akcija Srne i Perišića završila je prekrasnim golom igrača Wolfsburga za 2:0
51' - dobra akcija gostiju, ali Vida je pratio i glavom izbio loptu u gol-aut
48 ' - Srnin slobodnjak otišao je visoko preko gola
47' - Rakitić se izborio za slobodni udarac, na nekih 22 metra od gola
46' - poečlo je drugo poluvrijeme; Hrvatska je istrčala u istom sastavu

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA
43' - ubačaj Rakitića iz kuta, ali Olić nije dobro zahvatio loptu
40' - malo su se naši 'zaigrali', pa je Vida pa nično izbacio loptu u aut
36' - slobodnjak je izveo Rakitić ali pogodio je živi zid
36' - Nordtveit prekršajem na Mandžukića
34' - sudar Ćorluke i Samuelsena, a nakon kraćeg oporavka hrvatski je stoper nastavio utakmicu
29' - GGGOOOLLLL - lijepa akcija koju je započeo Modrić, nastavio Perišić a potom je Olić poslao povratnu a Brpzović preciznim udarcem matirao norveškog golmana za 1:0
26' - dobra akcija gostiju, brza kontra Dæhlija, ali u nastavku akcije gosti su napravili i prekršaj
26' - s tribina se ori - 'Za dom - Spremni'; isti onaj zbog kojeg je Šimunić kažnjen od strane Fife
20' - odličan Brozovićev udarac, ali dirao ju je Johansen pa je Hrvatska dobila novi korner
19' - Skjelbred izlazi, ulazi Samuelsen
12' - nova kontra Norvežana, ali Skjelbredov ubačaj nije pratio nitko
10' - Rakitić prekršajem zaustavio Norvežanina, a nakon ubačaja s desne strane Vida izbija loptu
 5' - Brozovićev pokušaj završio je u bloku Norvežana a nakon kuta Olić glavom puca kraj gola
 4' - pokušao je Pranjić uposliti Olića, ali lopta je bila malo prebrzo
 2' - prva akcija naših, ali Mandžina lopta nije došla do Olića
 1' - prvi napad imali su Norvežani

18.00 - počela je utakmica...
17.58 - tribine su pune, ali stadion nije ispunjen do posljednjeg mjesta jer zapad - gore i sjever - gore su zatvoreni zbog Uefine kazne; dakle na stadionu ima oko 25.000 navijača
17.55 - intoniraju se himne

- ovo ​je prva službena utakmica ovih dviju reprezentacija. Dosad su se Hrvatska i Norveška susretale tri puta u prijateljskim ogledima, a Hrvatska ima dvije pobjede i jedan remi. U veljači 2007. bilo je 2:1, baš kao i u listopadu 2010. Uoči odlaska na Euro 2012 utakmica je završila bez pobjednika

Ekskluzivni pogled u svlačionicu Hrvatske... Vatreni sada kreću iz hotela, odbrojavamo sitno do utakmice.