MOLDAVAC PEHIST

Kako opisati ovaj Ibrahimovićev gol - remek-djelo ili slučajnost?

28.03.2015 u 11:24

U petak su već igrane neke kvalifikacijske utakmice za odlazak na Euro 2016. godine u Francuskoj.

U skupini G Švedska je gostovala u Moldaviji, gdje je upisala 2:0 pobjedu,a s kojom je zadržala drugo mjesto iza vodeće Austrije.

Prvo ime švedske reprezentacije, i to ne samo zbog ovoba gola, je Zlatan Ibrahimović, koji je posljednjih dana bio u centru pozornosti zbog izjava na račun Francuza, odnosno sudaca i same francuske nogometne lige.

Ovog se puta, ustvari onako kako to on najbolje zna, istaknuo pogocima. Međutim, sada nije zabio škaricama ili kakvim 'kung-fu' potezom, već sjajnom refleksnom reakcijom, a kojoj je kumovao i vratar domaće reprezentacije Ilie Cebanu. On je na samom početku drugog poluvremena pokušao izbiti jednu loptu iz svog 16-erca, međutim napravio je to vrlo loše a Ibrahimović je pratio kamo lopta putuje, te ju je glavom posalo u mrežu.

Drugi pogodak na utakmici Ibrahimović je postigao iz penala u 84. minuti dvoboja.

Inače, ovaj dvoboj sudio je hrvatski internacionalac Ivan Bebek.