KVALIFIKACIJE ZA EP

Bugari pomogli Hrvatskoj, Prosinečki startao pobjedom

28.03.2015 u 22:35

Osim Hrvatske i Norveške, u subotu su svoje kvalifikacijske utakmice igrale i preostle četiri reprezentacije iz skupine H. Talijani su rano poveli, ali Bugari su već do poluvremeena preokrenuli rezultat. U nastavku su Talijani uspjeli izjendačiti na 2:2, a to svakako rezultat koji najviše odgovara Hrvatskoj. Prvu pobjedu, i to pod vodstvom našeg Roberta Prosinečkog upisali prvu pobjedu, svladavši s 2:0 reprezentaciju Malte

Već u 3. minuti Talijani su poveli autogolom Jordana Mineva, no Bugari su od 11. do 17. minute uspjeli preokrenuti pogocima Ivelina Popova i Iliana Micanskog.

U nezanimljivom drugom dijelu nije se događalo skoro ništa do 84. minute kada je talijanski Brazilac Eder postigao lijep izjednačujući pogodak. Dokraj su Talijani imali još nekoliko prilika za pobjedu, no Bugari su uspjeli ostati neporaženi.

U drugom susretu skupine, Azerbajdžan je s novim izbornikom Robertom Prosinečkim slavio u Bakuu protiv Malte sa 2:0 pogocima Džavida Husejnova (4) i Dimitrija Nazarova (90).